خدمات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در تهران

توسط پشتیبان سایت در بازسازی ساختمان بدون دیدگاه

در این مطلب راه های بازسازی ساختمان در تهران و خدمات بازسازی ساختمان را به شما معرفی می کنیم.

نکات مهم در خدمات بازسازی ساختمان

برای بازسازی خانه های مسکونی ، دفاترکار ، ساختمان ها و یا شرکت و یا هر محلی که در آن نیاز به بازسازی و نو شدن دیده شود باید چندین نکته را مورد توجه قرار دهید ، اگر می خواهید که با یک پیمانکار کار کنید .

پیمانکار و شما باید یک قرار دادی را تنظیم کنید که در انتهای همین متن به ان پرداخته ایم ولی برای ابتدا باید مواردی مانند مواد و مصالح مورد نیاز با خواسته ی شما ، گارانتی تظمین شده ی موارد بازسازی شده ، کیفیت مواد و مصالح مورد استفاده ، زمان تمام شدن بازسازی و …  که در این مطلب به اختصار به چند مورد از آن می پردازیم .

خدمات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در تهران

1-مصالح و موادی که پیمانکار از آن استفاده کرده

دقت داشته باشید که پیمانکار قبل از ان که به مصالح و مواد را در امر بازسازی مورد استفاده قرار دهد به تایید شما برساند . مواردی که باید به ان دقت کنید در مصالح عبارت است از : جنس مواد و مصالح ، درجه کیفیت ،  رنگ و برند .

اگر پس ازاتمام بازسازی متوجه شدید که متریال و مصالح مورد تایید شما در بازسازی ساختمان به کار نرفته است می توانید ضمن گرفتن خسارت از پیمانکار ، از او در خواست کنید که دوباره کار را انجام دهد و این بار با مصالح مورد تایید شما کار کند .

پس پیمانگار باید به این نکته حتما توجه داشته باشد که پس از اتمام کار بازسازی تمامی موارد را رعایت کند و تمامی کار را مطابق موادی که شما تایید کرده اید پیش رفته باشد .

2-گارانتی مرغوبیت مواد

بعد از تمام شدن بازسازی در یک ساختمان پیمانکار وظیفه دارد که هر گونه تاسیسات برقی و مکانیکی  را از جهت کیفیت مواد و هر چیزی که در از ان به کاربرده برای بازسازی را گارانتی نماید .

گارانتی تعدادی از متریال ها همچون تاسیسات برقی و مکانیکی عمدتا توسط خود کارخانه ی سازنده ی آن و نیز نصب ان توسط شزکت فروشنده آن صادر می شود ، ولی گارانتی برق کاری ، کاشی کاری ، نصب کفپوش ، سنگ کاری و کاغذ دیواری  و… همه بر عهده پیمانکار است.

این کار برای آن است که هنگام بروز هر مشکلی در مدت تعیین شده ی گارانتی ، پیمانکار موظف است که در کمترین زمان ممکن برای شما این مشکل را بر طرف کند .

خدمات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در تهران

3-مدت زمان گارانتی

کارفرما باید در مدت زمانی که گارانتی توافق شده ، 5 درصد از مبلغ را به عنوان حسن انجام تعهدات از محل مطالبات پیمانکار ، سپرده نماید . در این زمان پیمانکار وظیفه دارد که در صورت بروز هرگونه مشکل آن را رفع کند .

زمان گارانتی بستگی به کیفیت مواد اسنفاده شده و همچنین تاسیسات به کار رفته دارد ، متفاوت است و از 1 سال تا 3 سال قابل تغییر است .

4-مشکلاتی که بعد از بازسازی با آن مواجه خواهید شد

اگر حمام و سرویس بهداشتی را مودر بازسازی قرار می دهید ، ایزولاسیون (قیرگونی و ایزوگام) ، ترک کاشی کاری ، افتادن یا شل شدن آن ، چکه کردن شیرآلات مورد استفاده ، لوله گشی ها و … باید توسط شما مورد بررسی قرار گیرد .

اگر ایرادی در هر یک از این بخش های بالا مشاهده کرده اید پیمانکار موظف است که سریعا به رفع آن اقدام کند .

5-خریداری مواد و مصالح بیشتر از نیاز

با خریداری مواد بیشتر از میزان نتراژ و مقدار مورد نیازتان می تواند به دردتان بخورد ، البته لازم به ذکر است که نه خیلی زیاد . مثلا زمانی که سرویس بهداشتی خود را کاشی کاری می کنید بهتر است که تقریبا 1 یا 2 متر مربع را اضافه تر در جایی نگهدارید که اگر در 5 یا 4 سال آینده نیاز به تعویض کاشی به دلایل مختلف داشتید اقدام نمایید .

دلیل این کار این است که ممکن است تولید آن جنس مورد نظر بعد از دوسال یا سه سال دیگر متوقف شود . پس یافتن همان همان جنس و با همان رنگ و طرح در سال های بعد بسیار سخت تر باشد .

خدمات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در تهران

خدمات بازسازی ساختمان و نکات دیگر

پیش تر از این در پست های قبل گفتیم که یکی از  راه های قشنگ تر کردن فضای داخلی منزلتان تغییر دکوراسون یا بازسازی است . البته باید بدانید که همیشه بازسازی انجام نمی شود  و گاهی اوقات نوسازی در ساختمان ها اعمال می شود .

بازسازی ساختمان ها گاها به پیمانکاران مجرد داده می شود و از این رو در بسیاری از موارد نیاز به یک قرار داد وجود دارد . انعقاد قرارداد در این کار جزو قرارداد های پیمانکاری قرار گرفته و باید در آن نکات حقوقی وجود داشته باشد که در ادامه ی این مطلب می خواهیم برایتان تعدادی از این نکات را بیان کنیم .

مهم ترین مفاد یک قرارداد بازسازی یاختمان

 • طرفین قرارداد
 • موضوع قرارداد
 • مدت زمان قرارداد
 • مبلغ قرارداد
 • نحوه پرداخت مبلغ ذکر شده
 • وظایف و تعهدات پیمانکار
 • تعهدات کارفرما
 • مالیات پروژه
 • نظارت
 • دستگاه نظارتی
 • ضمانت حسن نیت دو طرفین
 • حل اختلاف
 • موارد متفرقه
 • فسخ قرارداد
برخی از نکات مهم حقوقی که باید در قرارداد بازسازی ساختمان :

1-در قرارداد باید پیمانکار تمامی کارکنان خود را که در آن پروژه مشغول به کار هستند را در حالت آماده به کار قرار دهد و تا مدتی که پروژ باقی است باید آماده باشند ، در غیر این صورت و در صورت بروز هر گونه وقفه و یا نقص در کار شخص پیمانکار مسؤل است .

2-اگر خودتان می خواهید تمامی ابزار آلات ممکن را خریداری کنید و این قسمت را به پیمانکار واگذار نکنید باید ان را در قرارداد ذکر کنید . دقت داشته باشید اگر عکس این روند را می خواهید نیز باید در قرارداد ان را ذکر کنید .

3-در صورت بروز هرگونه تغییر در کار پیمانکار موظف است که با کارفرما در این رابطه صحبت کند و در صورت انجام ندادن این کار باید خسارت پرداخت کند .

4- پیمانگار باید تمامی قوانین ایمنی که توسط مقررات ملی تصویب شده است را رعایت کند و در صورت بروز هر گونه تخلفی باید خود خسارت آن را پرداخت کند .

و….

خدمات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در تهران

تا به این جا بیشتر آشنا شدیم که در صورت بازسازی ساختمانمان باید چه مراحلی را طی کنیم .در دکوراسیون دیزاین ما با کارشناسان ماهر و مجرب خود می توانیم پیمانکاری ساختمان شما را برای بازسازی بر عهده بگیریم .

 جهت مشاهده نمونه کار خدمات بازسازی ساختمان ما به پیج اینستاگرام دکوراسیون دیزاین مراجعه کنید.