بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن | بازسازی ساختمان

توسط مهندس فیصل بیات در بازسازی ساختمان بدون دیدگاه

 در این مطلب می خواهیم در باره بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن مطلبی را خدمتتون ارهیه دهیم.

بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن

 

طرح بازسازی خانه‌های فرسوده

بافت فرسوده اکثرا در منطقه های جنوبی و مرکزی تهران به نظر می رسد و برای بازسازی این بافت مضاف بر نوسازی ساختمان نیاز به ارتقای زیر ساخت‌ها هم وجود دارد.

از سال ۱۳۸۱ تا به امروز دولت برای بناها و خانه‌های فرسوده و نابود شده تسهیلات و وام بافت فرسوده در نظر گرفته است و تا به حال هم این وام پا بر جا است چرا که با گذشت زمان خانه‌های قدیمی احتیاج به بازسازی و تعمیر پیدا می‌کنند و بایستی به آنها رسیدگی گردد.

 

خانه‌هایی شامل طرح استفاده از وام بافت فرسوده می‌شوند که شرایط زیر را داشته باشند:

 

ملک مورد نظر بایسی در محدوده‌های مشخص شده به اسم بافت‌های فرسوده قرار داشته باشد. به این معنی که اگر ملک شما در محدوده‌های بافت فرسوده قرار نداشته باشد، وام بافت فرسوده به شما تعلق نمی گیرد. طرح‌های بهسازی به تصویب رسیده، تعیین کننده محدوده‌های مورد نظر می باشد.

ملک دارای بافت فرسوده اگر از نظر اقتصادی توجیه نشده باشد، وام بافت فرسوده به آن تعلق نمی گرفت. کارشناسان بانک مسکن، وظیفه بررسی این موضوع را بر عهده دارند. در صورتی که بعد از بررسی‌های دقیق پروژه، هزینه‌های آن توجیه اقتصادی برای بانک مسکن داشته باشد، با وام بافت فرسودگی شما موافقت خواهد گردید.

بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن | بازسازی ساختمان | Reconstruction of the building

بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن | بازسازی ساختمان | Reconstruction of the building

وام بازسازی خانه‌های فرسوده

وام بازسازی خانه‌های فرسوده در سال ۱۳۹۹ توسط دولت افزایش یافته است و از سال ۱۳۹۶ باز آفرینی شهری در بین فعالیت‌های مدیریت شهری قرار گرفته است.

سود این وام‌ها ۱۳ درصد بوده و تا ۵۰ میلیون تومان تسهیلات سود ۹ درصد است و برای باقی آن سود ۱۸ درصد است و میانگین سود ۱۳ درصد می‌شود.

وام بازسازی خانه روستایی

بر طبق آمارها، در حال حاضر ۲۲۶ هزار واحد مسکونی روستایی در استان تهران وجود دارد که از این تعداد، ۱۴۳ هزار واحد که ۶۳ درصد از کل را شامل می گردد، فرسوده و در مقابل زلزله نامقاوم می باشد.

در انجام طرح وام بازسازی خانه‌ روستایی، بنیاد مسکن، نظارت، نقشه و تخریب بافت فرسوده را به شکل رایگان انجام داده و ۵۰ میلیون تومان وام ۴ درصد با دو سال دوره تنفس و ۱۲ سال دوره بازپرداخت ارائه می‌کند.

بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن | بازسازی ساختمان | Reconstruction of the building

بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن | بازسازی ساختمان | Reconstruction of the building

بازسازی داخلی ساختمان و بازسازی نمای ساختمان چه تفاوتی دارند؟

در بازسازی داخلی همانطور که ذکر کردیم قسمت های گوناگون درون خانه با توجه به نیازی که به تعمیرات دارند؛ مورد بازسازی قرار می‌گیرند، اما در بازسازی نمای ساختمان با توجه به اینکه این روزها ساختمان‌ها بلندتر شده‌اند و از این شکل می‌توانند در صورت اشککالی در نما خطرهایی را برای مردم به وجود بیاورند، نیازمند استفاده صحیح و نگهداری از آنها هستیم.

 

برای نمونه یک نمای سنگی که در قسمت بزرگی از ساختمان‌های مسکونی و همچنین اداری به چشم می‌خورد، به خاطر شرایط جوی و تغییرات آب و هوایی میشود قدیمی شده و دچار ترک خوردگی و پوسیدگی شود.

 

به همین خاطر هم باید برای بازسازی نمای ساختمان از پوشش‌های موجود یا تغییر بخش‌های آسیب دیده استفاده کرد. یکی از این پوشش‌های نما، استفاده از مایع ضد آب کننده نمای ساختمان است که با جذب به داخل سطح سنگ اجازه عبور آب باران را نمی‌دهد و به دنبال آن کارهای شیمیایی در سنگ به وجود نمی‌آید.

بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن | بازسازی ساختمان | Reconstruction of the building

بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن | بازسازی ساختمان | Reconstruction of the building

خانه‌های فرسوده

 

وام بازسازی خانه‌های فرسوده در سال ۱۳۹۹ به وسیله دولت بیشتر شد و از سال ۱۳۹۶ باز آفرینی شهری در زمره فعالیت‌های مدیریت شهری قرار گرفته می باشد. سود این وام‌ها ۱۳ درصد بوده و تا ۵۰ میلیون تومان تسهیلات سود ۹ درصد است و برای باقی آن سود ۱۸ درصد است و میانگین سود ۱۳ درصد می‌شود.

بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن | بازسازی ساختمان | Reconstruction of the building

بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن | بازسازی ساختمان | Reconstruction of the building

بازسازی و نوسازی

بازسازی یا مرمت یک بنا به تمام کار‌هایی گفته می‌شود که با انجام دادن آن بر روی یک بنا عمر آن سازه را افزایش داده و با انجام تعمیرات در آن به حفظ و ماندگاری آن بنا کمک می‌کند.

بازسازی زیر ساخت ساختمان شامل تغییر یا تعمییر قسمت‌های حیاتی خانه مانند لوله کشی و برق می‌شود که به نیازهای روزانه شما مربوط می‌شود.

بازسازی دکوراسیون هم شامل مواردی می‌شود که مربوط به ظاهر و زیبایی دیزاین داخلی خانه شما است و تمام فضاهای خانه که می‌خواهید آن را نوسازی کنید، در بر می‌گیرد.

به خاطر برآورد هزینه بازسازی خانه قدیمی از هزینه‌های دیگری که باید انجام دهید مطمئن شوید و بعد از آن به سراغ تهیه یک لیست جامع از قسمت‌هایی که می‌خواهید بازسازی خانه را در آن رخ دهید بروید.

برآورد هزینه بازسازی خانه کلنگی همیشه از بزرگ ترین دغدغه مالکان در این زمینه است که در صورت بهره گیری از دانش فنی و تجربی اشخاصی که در این کار فعالیت می‌کنند، می شود از هزینه‌های آشکار و پنهان عملیات بازسازی خانه قدیمی کم کرد. بازسازی خانه کلنگی احتیاج به مجوز دارد.

نوسازی ساختمان‌ها به دو راه انجام می گیرد یکی راه های بازسازی ساختمان حفاظتی می باشد و دیگری بازسازی ساختمان سبکی است.

راه بازسازی ساختمان سبکی به روشی گفته می‌شود که تکه‌های جدید جایگزین تکه‌های فرسوده‌تر می‌شود به این صورت که پایین ترین تغییر نسبت به طرح اولیه تولید شود.

 

مواردی که در نوسازی آشپزخانه بیشتر انجام می گیرد عبارتند از: تعویض کابینت‌ها ، تخریب دیوارها، تخریب آرک‌های قدیمی و رابیتس کاری‌، نوسازی و یا حتی در صورت لزوم جابه جایی لوله کشی، کف سازی، کاشی بین کابینتی، پرده و غیره که به خاطر مورد های زیادی که در زمینه بازسازی آشپزخانه وجود دارد بیشتر بازسازی پر هزینه‌ای خواهد بود.

در بازسازی اتاق‌ها هم سه گزینه اصلی نیاز به تغییر پیدا می‌کنند که دیوارها و کف یا کمدها هستند.

شهر تهران تقریبا ۳۳۰۰ هکتار بافت فرسوده دارد که بر اساس اعلام شهرداری قرار است سالانه ۱۰ درصد از این بافت نوسازی گردد.

برای بازسازی خانه کلنگی در وحله اول به مجوز شهرداری نیاز است که با استفاده از خدمت های الکترونیکی می شود آن را انجام داد.

همه گام هایی که در زمان بازسازی ساختمانی و تخریب آن انجام می گردد باید زیر نظر یک نفر مهندس ناظر که نام او در پروانه ساختمان قید می‌شود، صورت بگیرد و مالکان منازل مسکونی که قصد نوسازی دارند بدون اخذ پروانه، نباید اقدام به تخریب بنای قدیمی خود کنند.

همه مالکانی که قصد نوسازی منازل خود را دارند، امکان ندارد فاقد گرفتن پروانه ساخت اجازه تخریب بنا و تغییر کاربری را داشته باشند.

کلام آخر

تخریب یک بنا و تغییر کاربری فاقد وجود و نظارت مهندسین ناظر یک امر خیلی خطرناک است. در صورت عدم وجود مهندسین ناظر بر عملیات تخریب ساختمانی حتما امکان رخ دادن حوادث بیشتر می شود.

بیشتر بازسازی خانه‌های فرسوده به خاطر احتیاج به تعمیرهای پایه ای به دنبال آسیب دیدن یا وجود مشکل هایی در طراحی و ساخت اولیه در آن، انجام میگسرد. بازسازی خانه‌های فرسوده همچنین از ضوابطی پیروی می‌کند که این قوانین همان گونه که از اسم آن پیداست ویژه بازسازی ساختمان می باشد.

برای انجام بازسازی ساختمان در نخستین حرکت از پروژه بازسازی ساختمان خود بایستی نقشه کشی کامل ساختار موجود در ساختمان را تهیه کرده و در این نقشه بایستی همه قسمتها و لوازم موجود ساختمانی را به دقت بررسی کنید.

گونه استفاده از زمین، ساختمان و یا نوع فعالیتی که دریک قطعه زمین یا ساختمان که مالکیت آن به شکل موقت یا همیشگی بر وظیفه شما می باشد کاربری ساختمان نام دارد و می شود آن را تغییر کاربری داد.

بافت فرسوده عمدتا در منطقه های جنوبی و مرکزی تهران به چشم می‌خورد و برای بازسازی این بافت مضاف بر نوسازی ساختمان احتیاج به ارتقای زیر ساخت‌ها نیز وجود دارد.

از سال ۱۳۸۱ تا به حال دولت برای بناها و خانه‌های فرسوده و نابود شده تسهیلات و وام بافت فرسوده در نظر گرفته است و تا به حال هم این وام پا بر جا است چرا که با طی زمان خانه‌های قدیمی احتیاج به بازسازی و تعمیر پیدا می‌کنند و بایستی به آنها رسیدگی گردد.

بر طبق آمارها، در حال حاضر ۲۲۶ هزار واحد مسکونی روستایی در استان تهران وجود دارد که از این تعداد، ۱۴۳ هزار واحد که ۶۳ درصد از همه را شامل می گردد، فرسوده و در مقابل زلزله نامقاوم می باشد.

سود این وام‌ها ۱۳ درصد بوده و تا ۵۰ میلیون تومان تسهیلات سود ۹ درصد است و برای باقی آن سود ۱۸ درصد است و میانگین سود ۱۳ درصد می گردد.

 

بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن | بازسازی ساختمان | Reconstruction of the building

بازسازی آشپزخانه و نکاتی در مورد آن | بازسازی ساختمان | Reconstruction of the building

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

دیگر مطالب

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات / پینترست