بازسازی آشپزخانه با دکوراسیون دیزاین 🏠

توسط مهندس فیصل بیات در دسته بندی نشده بدون دیدگاه

با شرع سال جدید ، بسیاری از افراد به فکر بازسازی خانه های خود میباشند اما متاسفانه بازسازی و خرید دوباره کل مبلمان در بودجه تمام افراد نمیباشد. بازسازی و از نو کردن وسایل خانه میتواند برای افراد بسیار پر هزینه باشد. ما در این مقاله قصد داریم که شما را با کابینت ها بیشتر اشنا کنیم که بهترین تصمیم را برای بازسازی اشپزخانه خود انجام دهید.

بازسازی آشپزخانه

 1. سه نوع از کابینت اشپزخانه براساس نوع تولید و فروش آنها وجود دارد.
 • کابینت های استوک : به صورت انبوه تولید و در بسیاری از مراکز بهسازی منزل فروخته میشوند. این نوع کابینت از قبل منتاژ شده و آماده نصب میباشند ، اگر چه برخی ممکن است نیاز به مونتاژ داشته باشد. کابینت های استوک کم هزینه ترین نوع کابینت ها میباشند اما متاسفانه ممکن است فقط در رنگ ها ، متریال و سبک های محدود ارائه شوند.
 • کابینت های سفارشی مطابق با مشخصات دقیق اندازه و سبک شما در متریال و رنگ مورد نظر شما ساخته می شوند. آنها اغلب دارای ویژگی‌های منحصربه‌فردی مانند گاراژ لوازم خانگی یا ایستگاه قهوه هستند، ممکن است به سبک مبلمان مانند پایه‌های دستی و درهای شیشه‌ای سربی ببالند، و می‌توانند از کف تا سقف ساخته شوند، شاید با قالب‌سازی تاج تزئین شوند. در کل در کابینت های سفارشی از کار های دستی استفاده میشود و به جزئیات توجه میشود ، که این به معنا زمان تولید بالا و هزینه زیاد میباشد.
 • کابینت های نیمه سفارشی کابینت های استوک با انواع جزئیات اضافی هستند که به شما در شخصی سازی سبک و قابلیت های ذخیره سازی کمک می کند. برای مثال می‌توانید ابعاد کشوها را تغییر دهید یا با رنگ‌بندی متفاوتی در جلوی درها استفاده کنید.
 1. در انتخاب اندازه کابینت از کمک گرفتن دریغ نکنید.

قبل از اینکه به بخش سرگرم کننده انتخاب ظاهر کابینت خود بپردازید، عاقلانه است که در نظر بگیرید که برای نگهداری ظروف آشپزی، وسایل، لوازم آشپزی و موارد دیگر به چه اندازه هایی نیاز دارید. از خود بپرسید که ارتفاع، عرض و عمق کابینت فعلی شما چه چیزی کم دارد و کجا به فضای ذخیره سازی بیشتر (یا کمتر) نیاز دارید.

بازسازی آشپزخانه با دکوراسیون دیزاین 🏠

بازسازی آشپزخانه با دکوراسیون دیزاین 🏠

طبق گفته متخصصان این کار اندازه کابینت ها به صورت استاندارد به صورت زیر میباشد:

 • عرض اکثر کابینت های استوک بین 12 تا 36 اینچ است.
 • ارتفاع کابینت های دیواری بین 12 تا 42 اینچ است.
 • کابینت های دیواری استاندارد معمولا 24 اینچ عمق دارند.
 • کابینت های بلند دارای ارتفاع 84، 90 و 96 اینچ هستند.
 • کابینت های پایه می توانند بین 32 تا 38 اینچ ارتفاع داشته باشند، از جمله میز.
 • عرض کابینت های پایه می تواند از 9 تا 46 اینچ متغیر باشد.

به خاطر داشته باشید که برخی از تولید کنندگان ممکن است گزینه های ارتفاع و عرض دیگری را ارائه دهند. و البته، کابینت های سفارشی می توانند هر اندازه ای که دلخواهتان باشد ساخته شوند.

اگر با یک معمار یا طراح کار می کنید، او به شما کمک می کند تا اندازه مناسب برای کابینت های خودتان را انتخاب کنید. اما، اگر بازسازی آشپزخانه شما یک پروژه شخصی است، لازم نیست آن را به تنهایی انجام دهید. بسیاری از مراکز بهبود خانه خدمات طراحی ارائه می دهند تا به شما در تعیین پیکربندی مناسب برای فضا و بودجه خود کمک کنند. خدمات طراحی رایانه‌ای حتی می‌توانند آشپزخانه را بر اساس اندازه‌گیری‌های شما ترسیم کنند، پیکربندی‌های متنوعی را نشان دهند و در نهایت به نقشه‌های قابل چاپ و فهرست عرضه برای خرید آسان‌تر ختم شوند.

 1. سبک های کابینت یا قاب دار یا بدون قاب هستند.
 • کابینت های قابدار : کابینت های قاب دار آنهایی هستند که دارای جعبه (یعنی کابینت شما) و قاب صورت (یعنی ساختار متصل به جلوی جعبه هستند که تقویت لازم برای اتصال درها و کشوها را ارائه می دهد). با یک قاب صورت برای تقویت، جعبه می تواند کمی نازک تر باشد و به طور بالقوه در فضاهای تنگ تر قرار گیرد.
 • کابینت های بدون قاب : معمولا دارای جعبه های کابینت ضخیم تری هستند که درها و کشوها مستقیماً به آن متصل می شوند. (برای محکم‌ترین گزینه‌ها، به دنبال جعبه‌های کابینتی باشید که حداقل نیم اینچ ضخامت دارند یا از مواد محکم‌تری مانند تخته سه لا به جای تخته خرده چوب ساخته شده‌اند) به سبک رایج اروپایی، کابینت های بدون قاب اغلب در آشپزخانه های مدرن امروزی تر و در خانه به نظر می رسند.
 1. در صورت امکان، مدل های از کابینت ها را از نزدیک ارزیابی کنید تا یک کابینت با کیفیت را بیابید.

برای ارزیابی کیفیت کابینت ها، کشوها، درها و قفسه ها این سوالات را از خود بپرسید.

بازسازی آشپزخانه با دکوراسیون دیزاین 🏠

کشوها:

آیا آنها چوب جامد هستند؟

آیا روی اکستنشن های بلبرینگ به نرمی می لغزند؟

آیا اتصالات دم کبوتری وجود دارد که کشو را محکم به هم نگه می دارد؟

آیا کف کشو، چوب محکم به جای منگنه یا چسب، به شیارها کشیده شده است؟

جعبه و درب:

 

آیا پانل های چوب جامد دارد؟ (پانل های تخته سه لا ممکن است در طول زمان به خوبی مقاومت نکنند، به خصوص در زیر وزن یک نوع سنگین تر از میز آشپزخانه، مانند سنگ مرمر.)

اگر کابینت بدون فریم باشد جعبه ای که درب آن را وصل می کند حداقل نیم اینچ ضخامت دارد؟

آیا درب کابینت به راحتی باز می شود؟

آیا در به اندازه کافی باز می شود که بدون گیرکردن در لبه در به داخل برسد؟

آیا لولاها قابل تنظیم هستند؟

قفسه ها:

 

آیا اینها حداقل سه چهارم اینچ تخته سه لا هستند؟ (هر چیزی کمتر از آن یا هر چیزی که از تخته خرده چوب ساخته شده باشد، می تواند زیر وزن ظروف یا وسایل آشپزخانه شروع به افتادن کند.)

اگر به اکثر یا همه سوالات این چک لیست بله پاسخ دهید، به دنبال ساخت و ساز با کیفیت بالاتر هستید. این احتمال وجود دارد که قیمت نیز تا حدی منعکس کننده این باشد، اما هوشمندانه است که این چک لیست را روی گزینه های مقرون به صرفه تر نیز اجرا کنید تا بتوانید ببینید در کجا ممکن است کوتاهی شود (و اینکه آیا این چیزی است که شما را ناامید می کند یا خیر).

 

 

مطالب دیگر:

برای بازدید از نمونه کابینت های جذاب برای آشپزخانه ها لطفا اینجا کلیک کیند

اینستاگرام ما