درباره بازسازی ساختمان چه میدانید ؟ | بازسازی ساختمان | بازسازی

بازسازي ساختمان 

درباره بازسازي ساختمان چه میدانید ؟ در این مطلب قصد داریم تا همه چیز درباره بازسازی ساختمان و اهداف و مزایای بازسازی ساختمان را برای شما عزیزان شرح دهیم. به علت بالا رفتن هزینه‌های مسکن، اکثر مردم میل به نوسازی و بازسازی ساختمان را دارند نسبت به تخریب و اینکه بخواهند ساختمان را از نو بسازند.

به غیر از طراحی و ساخت فضاهای داخلی و خارجی ساختمان که یک امر سلیقه‌ای می‌باشد و مختص هر فرد می‌باشد، بر طبق قوانینی که جدید وضع می‌شوند و تغییر میِ‌‌نمایند نیازها برای بازسازی ساختمان بیشتر به چشم می‌آید. علاوه بر قوانین که به مرور تغییر می‌نمایند و مواد و مصالحی نیز که برای ساختمان سازی و ساخت از آنها استفاده می‌شود روزانه پیشرفته‌تر و متنوع‌تر می‌شوند.

به عنوان مثال امروزه برای ساخت ساختمان‌ها از مصالح و موادی استفاده می‌نمایند برای حفظ انرژی و صرفه جویی در آنها مناسب می‌باشند، که این مصالح نسبت به هر منطقه جغرافیایی متفاوت می‌باشد و می‌تواند در نسبت به هزینه‌ها نیز برای مالکین به صرفه تر باشد.

از دیگر دلایلی که باید بازسازی ساختمان انجام شود، مقاوم سازی ساخاتمان‌های قدیمی می‌باشد، که این امر به وجود مواد و مصالح بروزی که می‌سازند بسیار آسان و راحت گشته است. که در ادامه این مطلب به توصیف کامل موارد بازسازی و نوسازی ساختمان و روش‌های اصولی آن و تفاوت‌های آنها می‌پردازیم.

 

بازسازی ساختمان چگونه است | بازسازی ساختمان | دکوراسیون دیزاین

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

بازسازی و نوسازی ساختمان:

نوسازی اصولا به معنای تازه نمودن و نو ساختن یک سازه است، یعنی وسایل و مواد نو جایگزین مواد کهنه شوند. ایجاد تغییرات در بخش‌های ظاهری و داخلی منزل نیز به نوعی نوسازی می‌باشد.

بازسازی اصولی ساختمان:

بازسازی به معنای ترمیم نمودن و نیز مرمت یک سازی می‌باشد.

در حقیقت بازسازی به مجموعه‌ای از اقدامات گفته می‌شود که برای احیا نمودن یک بنای قدیمی انجام می‌گیرد و از تخریب کلی آن جلوگیری می‌نمایند.
بازسازی ساختمان به دو دسته تقسیم می‌شود: 1. “بازسازی اساسی” یا “بازسازی کلی” و 2. “بازسازی جزیی

 

در بازسازی جزئی ساختمان، بازسازی تنها در بخش‌هایی از ساختمان که می‌خواهیم ترمیم می‌شوند ولی در بازسازی اساسی بازسازی و ترمیم در کل ساختمان شکل می‌گیرد و تغییرات کلی می‌باشند. به عنوان مثال: افرودن یا کم کردن تعداد ستون‌های ساختمان، تغییرات در ارتفاع سقف منزل، تغییر در تعداد طبقات ساختمان و بسیاری از تغییرات دیگر.

بیشتر درباره بازسازی ساختمان بخوانید

 

علت بازسازی‌های ساختمان چیست ؟ | بازسازی ساختمان

علت بازسازی‌ِهای ساختمان چیست ؟ آیا از دلایلی که بازسازی بخاطر آنها انجام می‌پذیرد اطلاع دارید؟ می‌دانید می‌توانید بازسازی‌های متفاوت و متنوعی در بخش مختلف منزل انجام دهید؟

کلمه بازسازي ساختمان مسکونی در بر گیرنده عملیات مختلفی می‌تواند باشد اعم از: بازسازی و تغییر آشپزخانه، بازسازی سرویس بهداشتی، همچنین حمام، اتاق نشیمن منزل، پذیرایی، اتاق خواب‌ها، تراس و نیز دیگر قسمت‌های خانه است. دلایل بسیار زیادی برای بازسازی ساختمان و همچنین بخش‌های مختلف آن وجود دارد که در این مطلب به آن‌ها اشاره خواهیم:

در این مقاله می خوانید:

1 – بازسازی ساختمان به علت تعمیرات و رفع خرابی‎‌های به وجود آمده
2 – بازسازیِ ساختمان به علت بازتر شدن فضای مورد استفاده
3 – بازسازی ساختمان به دلیل زیبایی و تغییر دکوراسیون محیط
4 – بازسازیِ ساختمان به دلیل زیاد بودن عمر سازه
5 – بازسازی ساختمان به دلیل تغییر شیوه زندگی (و یا حتی تغییر در کاربری ساختمان)

1 – بازسازی ساختمان به علت تعمیرات و رفع خرابی‎‌های به وجود آمده

گاهی اوقات پیش می‌آید که بخشی از خانه یا ساختمان دچار آسیب و یا خرابی می‌گردد. این صدمات می‌توانند به بخش‌های نازک کاری ساختمان وارد شوند و آسیب جدی نباشد. یا مثلا امکان دارد لوله‌ها و اتصال بر اثر نوسانات دمایی که وجود دارد ترک بخورند و آب به طبقات زیرین ساختمان نفوذ نماید.

که در جهت رفع چنین مشکلی، زمین آن بخش باید کنده شود، محلی که ترک خورده است شناسایی می‌شود و سپس تعویض می‌گردد. پس از رفع مشکلات و رفع خرابی آن بخش از زمین که کنده شده با مواد مشابه ترمیم و پر می‌شود. که در این نکته قابل ذکر است سقف طبقه زیربن هم باید ترمیم گردد و پس گچکاری و خشک شدن آن رنگ آمیزی گردد.

در این شرایط نم پس دادن سقف به علت از بین رفتن ایزولاسیون در اثر تعمیراتی که انجام شده باشد که در این شرایط نیز باز هم برای طبقه پایین مشکل ایجاد خواهد شد. که در این صورت زمین آن بخش تا رسیدن به مرز ایزولاسیون قبلی باید کنده شود تا دوباره با وسایل مورد نیاز ماننده قیرگونی و ایزوگام دوباره ایزوله گردد و دوباره ترمیم گردد و پس از آن کف زمین باز ساخته شود. (به کمک ماسه و سیمان و یا استفاده از بتن‌های درجا)
بعد انجام کف سازی و اتمام آن سطح آن همانند قبل و ماننده دیگر نقاط زمین پوشانده می‌شود و مرمت می‌گردد.

بازسازی ساختمان

این امکان وجود دارد که دلیل دیگری برای بازسازی و رفع خرابی‌های ایجاد شده در ساختمان وجود داشته باشد. به عنوان مثال سیستم سرمایش و گرمایش یه ساختمان را در نظر بگیرید که به علت کارکرد بالایی که داشته است و عمر زیاد و یا حتی پیدا نشدن قطعه برای آن امکان تعمیرات در آن وجود ندارد. در این شرایط است که باید سیستم سرمایش و گرمایش ساختمان تعویض گردد و یا حتی ممکن است سیستم برق ساختمان به شکل جزئی تغییر نماید. در منازل می‌توان از پکیج‌های دیواری به جای آبگرمکن استفاده نمود.

در برخی پیشنهادات و مشکلات دیگر می‌توان از اسپلیت به جای کولرهای آبی استفاده نمود و یا برای سیستم گرمایشی ساختمان می‌توان از سیستم موتورخانه‌ای استفاده نمود و حتی می‌توانید از داکت‌های اسپلیت استفاده نماید. به طور قطع در این تعویض و بازسازی‌هایی که انجام می‌پذیرد دیوارهای ساختمان و کف آن نیز دچار تغییر خواهد شد به علت تعویض لوله‌ها و اتصال قدیمی که وجود دارد که پس از انجام شدن آن‌ها ترمیم می‌گردند و در واقع نوسازی صورت خواهد گرفت.

 

چرا بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | رفع خرابی ساختمان

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

بیشتر درباره علت بازسازی ساختمان بخوانید

 

قوانین بازسازی ساختمان | مقررات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان

قوانین و مقررات ساخت و ساز و همچنین بازسازی و نوسازی ساختمان از گذشته تا امروز تغییرات بسیار زیادی داشته است. اطلاع نداشتن از این تعییرات می‌تواند برای شما ضررهای چشم گیری داشته باشد اما در طرف مقابل این بی اطلاعی در صورت دانستن این قوانین شما کلیدی برای پیروزی در دست خواهید داشت. بازسازی ساختمان از جمله کارهایی می‌باشد که بسیاری از مردم علاقه دارند که آنرا بر روی ساختمان خود اجرا نمایند. پس با دانستن این قوانین می‌توانید کارهای خود را به بهترین نحو و بسیار راحت پیش ببرید بی آنکه به مشکلی بر بخورید.

قوانین بازسازي ساختمان

در اولین قدم باید این را بدانید که برخی فعالیت‌هایی که در عملیات ساختمانی صورت می‌گیرند نیاز به اخذ مجور از شهرداری را دارند و در مقابل برخی از فعالیت‌ها نیاز به اخذ مجور ندارند. برای مثال، اگر شما قصد تخریب بخشی از ساختمان را داشته باشید و یا اینکه قصد تغییر کاربری ساختمان را داشته باشید نیاز به اخذ مجوز از شهرداری را دارید.

در قوانین و مقررات تصویب شده درباره بازسازیِ ساختمان چه فعالیت‌هایی نیاز به اخذ مجوز از شهرداری را دارند:
 1. تخریب نمودن دیوارهایی که در ساختمان به عنوان حائل یا همان باربر شناخته می‌شوند. خراب شدن این دیوارها می‌تواند آسیب‌های جبران ناپذیری به ساختمان وارد نماید و حتی می‌تواند منجر به تخریب کل ساختمان نیز شود. برای اینکه دیوار باربر ساختمان را شناسایی نمایید نیاز به کمک کارشنارسی ماهر در این زمینه دارید و تا با بررسی تمامی دیوارهای ساختمان دیوار حائل و باربر را مشخص نماید.
 2. تغییر مکان راه پله. برای تغییر دادن موقعیت راه پله‌های ساختمان نیز به کمک و راهنمایی کارشناس و نیز اخذ مجوز از شهرداری نیازمندید.
 3. جابجا نمودن دیوارهای پارکینگ. در صورتی که این جابجایی منجره به از بین رفتن فضای موجود در پارکینگ شود و یا حتی ایجاد خطر در ساختمان پس نیاز اخذ مجوز می‌باشد.
 4. تغییر در قسمت‌هایی از ساختمان که در قوانین شهرداری برای جابجایی و تغییر آنها نیاز به اخذ مجوز باشد.
 5. تغییر دادن کاربری کلی ساختمان
 6. تخریب نمودن ساختمان

 

بازسازی ساختمان در پونک | قوانین بازسازی ساختمان

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

در بالا عملیاتی که برای انجام آنها نیاز به اخذ مجوز از شهرداری دارید ذکر شدند. در صورتی که تخلف و عدم اخذ مجوزات لازمه، ساختمان توسط کارشناس شهرداری مورد بررسی قرار خواهد گرفت. در صورتی که تخلف صورت گرفته مشاهده و اثبات گردد مالک ساختمان باید به شهرداری جریمه پرداخت نماید و حتی در برخی موارد شهردای حکم تخریب تغییرات صورت گرفته در ساختمان را می‌دهد که این منجره به آسیب دیدگی شدید ساختمان می‌شود.

مدارک مورد نیاز برای اخذ مجوز بازسازیِ ساختمان از شهرداری که لازم می باشند؟
 1. اصل و همچنین کپی سند مالکیت ساختمان
 2. کپی شناسنامه و یا کارت ملی مالک ساختمان یا وکیل قانونی مالک با همراه داشتن وکالت نامه رسمی
 3. وجود کپی از بنچاق ساختمان ( اگر هم سند تفکیک شده است )، صورت مجلس و نیز نقشه تفکیکی مورد نیاز است
 4. اصل و همچنین کپی قبض‌های ساختمان مانند آب، برق، گاز و تلفن
 5. برگه پایان کار و یا جواز قبلی در صورتی که موجود می‌باشد
 6. جوابیه بیمه
 7. جوابیه آتشنشانی
 8. تکمیل نمودن فرم مربوط به درخواست مجوز برای تعمیرات
 9. اصل و همچنین کپی از فیش نوسازی ساختمان
 10. شرح کامل مراحل بازسازي ساختمان
 11. اگر ساختمان در بافت فرسوده شهری قرار دارد اخذ مجوز از سازمان میراث فرهنگی نیز الزامی است

 

بیشتر درباره قوانین بازسازی ساختمان بخوانید

 

مراحل تخریب و بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | مراحل بازسازی ساختمان

مراحل تخریب و بازسازیِ ساختمان

ما در این مطلب می‌خواهیم مراحل تخریب و بازسازی ساختمان را برای شما به زبانی ساده شرح دهیم:

1 – دریافت راهنمایی و مشاوره از شرکت‌های ساختمانی که فعال در زمینه بازسازی ساختمان

در گام نخست، شما باید سعی نمایید که اطلاعاتی جامع و کامل از ساختمان خود بدست بیاورید. دقت نمایید که قبل از تصمیم گیری برای بازسازی ساختمان باید با خود این موضوع را مشخص نمایید که “ آیا در بازسازی ساختمان شما به می‌باشد یا خیر؟

” به عنوان مثال اگر اسکلت‌های بکار رفته ساختمان با گذشت سالیان طولانی دچار فرسودگی و حتی مشکلاتی شوند، و یا اگر سقف منزل از نوع طاق‌های ضربی قدیمی و فرسوده باشد، بازسازی ساختمان ممکن است برای افراد ساکن خطر جانی نیز داشته باشد، زیرا ساختمان‌های قدیمی از نظر سازه‌ای در مقابل زلزله بسیار ضعیف هستند. برای گرفتن مشاوره در این زمینه می‌توانید به شرکت‌های فعال در این زمینه مراجعه فرمایید.

2 – انجام مرحله تخریب به روش مهندسی

درباره تخریب ساختمان، برخلاف این که ممکن است آسان به نظر آید، باید این را بدانید که عملیات تخریب یکی از پرخطرترین مراحل در مورد بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. طبق آمار که در ایالات متحده آمریکا صورت گرفته، از جمله پرخطر ترین مراحل در ساخت و بازسازی، مرحله تخریب ساختمان می‌باشد. به همین علت باید حتما تخریب ساختمان به صورت کاملا حرفه‌ای و مهندسی شده صورت بگیرد.

متاسفانه موارد بسیاری را می‌توان اشاره نمود که در برخی ساختمان‌ها خلاف صورت گرفته ناشی از بی‌دقتی پیمانکاران، تخریب باعث هزینه آسیب دیدگی چندصد میلیونی در پروژه‌های مختلف گشته است و علاوه بر اینکه پروژه‌ها متوقف شدند، آسیب جدی و جبران ناپذیری را برخانواده ها وارد نموده‌اند. به همین علت باید در بحث بسیار مهم تخریب ساختمان، از تیم‌ها و افراد متخصص و نیز حرفه‌ای در این کار استفاده نمود.

 

دکوراسیون شیک منزل

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

بیشتر درباره تخریب ساختمان بخوانید

 

طراحی و بازسازی ساختمان در تهران | نکات طراحی و بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان

نکات طراحی و بازسازیِ ساختمان

درباره بخش‌هایی که قرار است تغییر کنند و بخش‌هایی که ثابتند تصمیم بگیرید

تخریب و بازسازی ساختمان به این معنا نمی‌باشد که در این عملیات باید یک بلوک یا ساختمان را کاملاً از بین برد. ممکن است در ساختمانتان یک استخر داشته باشید که نخواهید تخریب شود و بخواهید بدون دست خوردن باقی‌ بماند، یا به عنوان مثال یک درخت که مورد علاقه‌تان است یا دیگر قسمت‌ها و سازهایی که بخواهید آن‌ها را حفظ نمایید.

با مشخص نمودن این موضوع از ابتدا این خیالتان آسوده است که هیچ حادثه ناگواری و غیر منتظره‌ای در هنگام تخریب اتفاق نمیافتد. در طراحی و بازسازی ساختمان چه در تهران و یا هر نقطه دیگری نکات بسیار مهمی وجود دارند که باید به آنها توجه شود.

استخدام متخصصان باتجربه

بازسازی ساختمان فرآیندی پیچیده می‌باشد و به همین علت شما به چندین متخصص در این حیطه نیاز خواهید داشت تا بتوانید در هر مرحله‌ای از انجام پروژه، از مراحل ابتدایی طراحی گرفته تا تخریب و ساخت سازه، به مدیریت آنها اعتماد نمایید. این موضوع شامل استخدام نمودن پیمانکار ساختمان و کارگران برای تخریب کردن تمامی سازه یا بخش مشخصی از بنا و همچنین یک طراح معمار برای اجرای یک طرح مناسب برای بازسازی می‌باشد.

برای شروع عملیات بازسازی این نکته را بخاطر داشته باشید که بازسازی‌ها و مرمتی که صورت میگیرد برای رفع مشکلات احتمالی ساختمان است نه فقط تغییرات ظاهری ساختمان. اگر قصد آن را دارید که چندین ملک را که کارایی چندگانه دارند را یکسان کنید و در واقع یکی کنید بازسازی آنها کارمعقولانه‌ای می‌باشد.

در ابتدا با پیمانکار احتمالی ساختمان خود صحبت نمایید و تمامی تغییرات مورد نطرتان را با  او در میان  بگذارید و از هزینه‌های انجام خود پروژه و حتی درباره هرینه‌های احتمالی و اتفاقی که ممکن است رخ دهند  اطمینان حاصل فرمایید.

بازسازی ساختمان

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

بودجه بندی

از آنجایی که قصد دارید که بازسازی ساختمان شما از نظر اقتصادی و هزینه‌های آن مقرون به صرفه و مناسب بنشیند، تصمیم گیری درباره کل هزینه‌هایی که محاسبه می‌شوند و همچنین محدودیت‌هایی که وجود دارند برای شما مهم است. به این نکته باید توجه نمایید که پس محاسبه بودجه خود و آگاه بودن به آن نمی‌توانید بیشتر از میزان آن هزینه نمایید و به اصطلاح خرج نمایید و فقط باید به نیازهایی توجه نمایید که الویت بیشتری دارند و واجب‌تر هستند.

عوامل موثر برهزینه بازسازی ساختمان

عوامل بسیار زیادی در هزینه‌های بازسازی ساختمان جدید تأثیر گذار هستند:

 • اندازه خانه‌ای که قصد دارید بسازید
 • مکانی که در حین ساخت و بازسازی خانه در آن مستقر هستید
 • شیوه‌ی دسترسی به سایت ساختمانی
 • متریال و موادی که برای بازسازی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند
 • ویژگی‌ها و خصوصیات خانه
 • نحوه طراحی و همچنین اجرای سایت
 • تخصصی که پیمانکار دارد

 

بیشتر درباره مراحل بازسازی ساختمان بدانید

 

هزینه بازسازی ساختمان | بازسازي ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

عوامل موثر بر هزینه بازسازیِ ساختمان

اگر قصد بازسازی ساختمانتان را دارید پس قطعا بحث هزینه‌های آن برای پیش آمده. گاهی ممکن است که بخواهید مدت زمان زیادی در ساختمان خود زندگی کنید، پس باید به نکاتی توجه نمایید. به عنوان مثال در بازسازی ساختمان برخی نقاط نیاز حتمی به تعمیر و تعویض دارند مانند لوله کشی‌ها و برخی نقاط نیز نیاز ضروری و واجبی برای تعمیر ندارند پس می‌توان از آنها برای  مدتی گذشت. هزینه بازسازی ساختمان می‌تواند نسبت به طرح و سبکی که بازسازی را انجام می‌دهید متفاوت باشد.
بازسازی ساختمان از جمله تغییرات مثبتی می‌باشد که می‌تواند ارزش مادی ساختمان را زیاد کند، و همچنین کیفیت زندگی ساکنان آن را نیز بالا ببرد و حتی می‌توان گفت در بسیاری از موارد با باز طراحی مناسب فضای کاربردی و مورد استفاده خانه را نیز بهبود ببخشد و آنرا افزایش دهد.

سالانه تعداد بسیار زیادی از خانواده‌های مختلف اقدام برای بازسازی محیط محل سکونت خود می‌نمایند. شاید به راحتی بتوان گفت که یکی از رایج ترین بازسازی‌هایی که صورت می‌گیرد، بازسازی و طراحی دوباره آشپزخانه‌ها می‌باشد به عنوان مثال باز نمودن آنها(اپن کردن) و یا ایجاد تغییراتی در کاشی‌ها و کابینت‌های قدیمی.

 

 

بازسازی خانه ارزان

همه چیز درباره بازسازی ساختمان
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

هزینه بازسازیِ ساختمان بر اساس مترمربع

هزینه‌های بازسازی ساختمان بر اساس متراژ مترمربع با گستره بسیار بزرگی روبرو می‌باشد. چرا که میزان تغییرات ریالی مواد که به کار رفته گرفته می‌شوند و کیفیت و سطحی کار انجام می‌شود در این مورد بسیار موثر خواهد بود. گاهی تغییرات آنقدر زیاد هستند که این نیاز حس می‌شود شما باید برای انجام کارها از متخصص آن زمینه کمک بگیرید و استفاده نمایید مانند نجاری، برقکار و لوله کش و غیره.

بازسازی آشپزخانه

آشپزخانه هر منزلی از رایج ترین بخش‌هایی می‌باشد که در پروژه های ساختمانی بازسازی بر روی آن انجام میگیرد. حذف نمودن دیوار آشپزخانه‌های قدیمی و تبدیل نمودن فضای بسته موجود در آن به فضایی باز و پیشخوان‌دار، تعویض نمودن کاشی‌ها و سرامیک‌ها و سینک ظرفشویی و شیرآلات ظرفشویی و همچنین طراحی و تعویض کابینت‌ها از جمله خدماتی می‌باشند که اغلب در بازسازی آشپزخانه‌ها انجام می‌دهند.

بازسازی سرویس بهداشتی

گاهی اوقات هزینه‌های تعمیرات برخی از مشکلات بوجود آمده مانند رفع نم و رطوبت روی سقف و دیوار یا حتی ترکیدگی و نصب لوله‌های ساختمان، با سایه‌ای عظیم بر روی موارد کلی تری مانند تعویض نمودن کاشی و سرامیک‌ها باعث می شوند که بسیاری از افراد تصمیم بگیرند که تغییراتی بزرگتر انجام دهند.

تعویض لوازم و وسایل بهداشتی، شیرآلات سرویس‌ها، کاشی‌های موجود و سرامیک‌ها و از همه مهم‌تر بازسازی قیرگون و عایق رطوبتی از جمله این مواردی هستند که باید به آنها توجه بسیاری نمود.

 

بیشتر درباره هزینه‌های بازسازی ساختمانی بدانید

 

نکات بازسازیِ ساختمان | بازسازي ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

همیشه پیشنهاد می‌کنند که قبل و یا هنگام بارسازی ساختمان به تمامی اصول و قوانین و نکات بازسازی ساختمان آشنا باشید و به آنها دقت لازم را بنمایید. که در صورت بی‌توجهی به آنها و زیر پا گذاشتنشان جریمه خواهید شد. در برخی موارد نیز شما علاوه بر اینکه مجبور به پرداخت جریمه خواهید شد، باید بخشی که ساخته‌اید را نیز تخریب نمایید. جریمه‌های در نظر گرفته شده برای هر مورد از تخلفات ساختمانی که صورت بگیرد با توجه به قوانین تصویب شده نسبت به آن متفاوت می‌باشد.

نکات اولیه و مهم در بازسازِي ساختمان

برای اقدام به تخریب و نیز نوسازی ساختمان در ابتدا باید با یک مهندس ناظر و با تجربه مشورت نمود و پس از آن اقدام به اخذ پروانه و مجوزهای لازمه نمود. در انتهای پروانه‌های اخذ شده نیز مهندس ناظر باید امضا نماید. برای کشیدن نقشه ساختمان، ساختمانتان را توسط یک شرح دادن کلی و کامل برای مهندس ناظر نمایش دهید.

به عنوان مثال مشخصات کامل ساختمان، تعیین نمودن کاربری ساختمان و مصالح موجود و مورد نیاز بنا، استانداردهایی که قطعات دارند، خدمات فنی مورد نیاز ساختمان، مشخصات سیستم‌های تأسیساتی موجود در بنا و ویژگی‌های ساختاری ساختمان به شکلی کامل و دقیق وصف نایید.

در مرحله نقشه کشی ساختمان شما موظف می‌باشید که شرایط ساختمان و همچنین جزئیات مربوط به هر قسمت از بنای خاص که مد نظر خودتان است مانند نمای بیرونی ساختمان، سقف منزل و پلکان‌، زیر زمین ساختمان، اتاق‌های خواب، قسمت پذیرایی، حال و همچنین آشپزخانه را شرح نمایید.

در انتها نیز نقشه را بررسی می‌نمایید و قسمت‌هایی ار ساختمان که معیوب می‌باشند قابل بازسازی نیستند و یا نیازی به تغییر ندارند را مشخص می‌نمایید تا تکلیف تمامی بخش‌های ساختمان مشخص شود.

 

همه چیز درباره بازسازی ساختمان

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

در بازسازی ساختمان این امکان وجود دارد که تغییراتی نیز در نوع مصالحی که مورد استفاده قرار می‌گیرند نیز اعمال گردد. مصالح جدیدی که مورد استفاده قرار میگیرند می‌توانند با نظر مهندس ناظر و مجریان طرح در هر شرایط و زمانی تغییر کنند.

اگر ضعفی در ساختمان شما وجود داشته باشد این ضعف از طریق ترک و تخریب جزئی خود را نشان می‌دهد و به همین خاطر باید توجه بسیاری به این ترک‌ها شود. توجه داشته باشید که صدای ترک برداشتن ساختمان بسیار خفیف و آرام است.

به همین دلیل باید هنگام بازدید به دیوارها و ترک‌های روی آنها دقت نمایید و تا بعدها منجر به حادثه بد و یا هزینه تراشی نشود.

 

درباره نکات بازسازی ساختمانی بیشتر بخوانید

 

بازسازی نمای ساختمان | بازسازیِ ساختِمان | نمای ساختمان | دکوراسیون دیزاین

بازسازی نمای ساختِمان می‌تواند به علت‌های مختلف و همچنین با وسایل و مصالح مختلفی انجام می‌شود. گاهی ممکن است پس از گذشت مدت زمانی ملاتی که در زیر ساز نما وجود دارد، پوک می‌شود و سنگ یا آجرنمایی که هست با وجود اینکه از لحاظ ظاهری سالم می‌باشند از نمای ساختمان جدا می‌شوند. که این اتفاق می‌تواند بسیار خطرناک باشد. که معمولا در این شرایط مصالح و سنگ و نمای ساختمان را با وسایلی ماننده پیچ و رولپلاک آنها را محکم می‌شود. البته شما نباید نگران خراب شدن نمای ساختمانتان باشید زیرا این پیچ‌ها با لوازم و مصالح مشخصی پوشانده می‌شوند.

 

نمای ساختمان | بازسازی ساختمان

همه چیز درباره بازسازی ساختمان
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

چرا باید نمای ساختمان را بازسازی شود؟

با گذشت زمان، نمای ساختمان دچار تغییراتی هم از لحاظ ظاهری و همچنین از لحاظ ساختاری خواهد شد. به همین علت است که صاحبان املاک پس از مدتی به فکر تغییر و ترمیم نمای ساختمان خود میافتند.

بازسازی نمای ساختمان برای حفظ زیبایی و همچنین استحکام

گاهی اینگونه بازسازی‌ها برای حفظ زیبایی نمای ساختمان و همچنین ایجاد تنوع در ظاهر ساختمان و همچنین هماهنگ نمودن ظاهر شهر و محله و زیباسازی آن، اما اکثر اوقات برای محکم سازی و استحکام نمای ساختمان و برای جلوگیری از سقوط مصالح نمای ساختمان می‌باشد.

 

همه چیز درباره بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان

بازسازیِ ساختمان

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

دیگر مطالب

قوانین بازسازی ساختمان | مقررات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان

نکات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

هزینه بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

مراحل بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان در غرب تهران | بهترین و جدیدترین مدل ها را از ما بخواهید

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات / پینترست

واحد پشتیبانی