مدل های جدید کمد دیواری | کمد دیواری در غرب تهران

توسط مهندس فیصل بیات در دسته بندی نشده بدون دیدگاه

یکی دیگر از خدمات دکوراسیون دیزاین طراحی و ساخت کمد دیواری بر اساس فضای قابل استفاده شما است. ابتدا به معرفی انواع کمد دیواری و سپس مدل های جدید کمد دیواری را معرفی می کنیم.

انواع کمد دیواری بر اساس نوع درب

انتخاب درب های کمد یکی از مهم ترین کارها است و قطعا فکر شما را مشغول خود خواهد کرد. به این دلیل که این درب ها هستند که نوع باز شدن کمد و استفاده از آن را مشخص می کنند. برای ساخت کمد می توانید یکی از دو نوع درب کمد را انتخاب کنید.

مدل های جدید کمد دیواری

درب لولایی

این درب ها اصطلاحا درب های سنتی هستند و درب هایی هستند که به سمت بیرون باز می شوند. این مدل سنتی دارای دسته هایی برای باز کردن درب کمد است. در کنار این در زمان باز کردن درب باید به این نکته دقت کنید که چیزی مانع باز و بسته شدن درب کمد نباشد. یکی از معایب این کمدها هم همین مورد است.

درب ریلی

این مدل درب ها که امروزه بیشتر در ساخت انواع کمد دیواری استفاده می شود و کاربرد بهتری نیز دارد. می توانید با کشیدن درب ها به هردو طرف آنها را باز و بسته کنید. در این حالت نباید نگران گیر کردن وسیله ای به درب کمد باشید. درب ریلی این امکان را به شما می دهد که به راحتی بتوانید لوازم مبلمان دیگر را در اتاق قرار دهید.

اگر شک دارید که کدام یک از انواع درب کمد بهتر است، دکوراسیون دیزاین به شما درب ریلی را پیشنهاد می دهد. درب ریلی هم کاربردی تر بوده و هم استفاده از آن راحت تر است.

این درب ها فضای بیشتری در اختیار شما قرار خواهند داد. این نکته را همیشه در ذهن خود داشته باشید که در زمان تغییر یا ایجاد یک دکوراسیون جدید، راحتی و کاربردی بودن وسایل مهم ترین مساله است.

انواع کمد از لحاظ متریال ساخت

به طور معمول مدل های جدید کمد دیواری با استفاده از مواد چوبی ساخته می شوند. البته گزینه های دیگری هم برای ساخت کمد دیواری وجود دارند. پیشنهاد دکوراسیون دیزاین این است که سعی کنید همیشه از بهترین مواد برای تهیه ی کمد استفاده کنید، بنابراین چوب گزینه ای بسیار مناسب است.

مدل های جدید کمد دیواری

چوب درخت گردو : یکی از انواع بسیار مقاوم چوب است که در ساخت انواع مبلمان استفاده می شود. رنگ چوب گردو زیبا است و با گذشت زمان تغییر نمی کند.

چوب درخت گیلاس : رنگ روشن تری دارد و چوبی مقاوم است. این چوب می تواند حال و هوایی ظریف و زیبا به اتاق بدهد.

چوب درخت بلوط : جنسی مقاوم دارد. درخت بلوط تنوع زیادی داشته و در تن رنگ های روشن تا تیره وجود دارد.

مدل های جدید کمد دیواری

به غیر از چوب طبیعی انواع کمد دیواری از مصنوعات چوبی دیگری مانند ام دی اف، ممبران و دیگر مواد نیز ساخته می شوند.

ام دی اف یکی از پرکاربردترین نوع مواد است که در ساخت مبلمان استفاده می شود. این ماده دارای تنوع طرح و رنگ بسیاری است و می توان از آن برای ساخت انواع کمد دیواری در سبک های مختلف استفاده کرد.

درب های کمد دیواری را می توان با کمک گرفتن از مواد دیگری مانند شیشه و آیینه نیز تولید کرد. مزیت این مواد این است که اتاق را روشن تر و بزرگ تر نشان می دهد و تاثیر زیادی در مدرن بودن اتاق می گذارد.

انواع سبک کمد دیواری

انواع کمد دیواری را می توان در سبک های مختلف تولید کرد. این سبک ها عبارتند از:

مدل های جدید کمد دیواری

کمد دیواری مدرن: امروزه پرطرفدارترین نوع کمد دیواری را به سبک مدرن می سازند. این مدل ها در عین سادگی، زیبایی منحصر به فردی را در اتاق ایجاد می کنند. اصول ساخت مبلمان مدرن در رعایت خطوط ساده و اشکال هندسی است.

کمد دیواری کلاسیک: اگر دکوراسیون کلی خانه و اتاق شما به صورت کلاسیک باشد، بهتر است کمد را نیز به این حالت سفارش دهید تا هماهنگی دکوراسیون به هم نخورد.

 

مدل های جدید کمد دیواری

مدل های جدید کمد دیواری مدل های جدید کمد دیواری مدل های جدید کمد دیواری مدل های جدید کمد دیواری مدل های جدید کمد دیواری