کابینت های گلاس چیست | مزایا کابینت های گلاس | قیمت کابینت های گلاس

توسط مهندس فیصل بیات در کابینت هایگلاس بدون دیدگاه

در این مطلب می خواهیم درباره کابینت های گلاس چیست | مزایا کابینت های گلاس | قیمت کابینت های گلاس صحبت کنیم.

کابینت های گلاس

با اهمیت روزافزون دکوراتیو بودن آشپزخانه و ورود طراحان خبره و متریال متنوع در صنعت کابینت سازی تغییرات بزرگی اعمال شد.

امروزه با ترکیب متریال مختلف توانستند تا کابینت های زیبا و مجللی را طراحی کنند.

از بهترین انواع این کابینت ها میتوان به کابینت های های گلاس اشاره کرد که کابینت هایی درخشان و چشم نواز هستند.

این کابینت ها بدلیل براق بودن سطحشان شناخته شده هستند.در این مطلب به بررسی کابینت های آشپزخانه های گلاس میپردازیم و شما را با این کابینت ها آشنا میکنیم.

کابینت های گلاس چیست

این کابینت ها در بخش بندی کابینت های مدرن میباشند.کابینت های گلاس از جنس ورق های “های گلاس” ساخته شده است و در واقع مغزی این نوع ورق ها از ام دی اف و روکش پلکسی گلاس میباشد که نوعی پلاستیک است.

برای کمتر شدن هزینه این کابینت ها ، از یک طرف با لایه پلکسی گلاس پوشیده میشوند.این لایه ظاهری براق و شفاف به کابینت های گلاس میدهند.

قیمت این نوع کابینت به نسبت مناسب است و این باعث میشود که سهم این نوع کابینت در بین انواع کابینت افزایش یابد.
بهترین نوع ام دی اف کابینت ها ساخت کشورهای آلمان،ایتالیا،اتریش و … است.

این کابینت ها بدلیل داشتن سطح صیقلی براق و شیشه ای برای آشپزخانه هایی با نورگیر کم مناسب است به دلیل اینکه باعث میشود رفلکس نور محیط بیرونی و داخلی ، خود منبعی از نور به شمار بیاید.

البته این مورد بستگی به رنگ کابینت ها نیز دارد که لازم به ذکر است این نوع کابینت دارای رنگ بندی متفاوتی است که مناسب هر نوع سلیقه ای میباشد.
شناخت مزایا و معایب این نوع کابینت باعث میشود شما بهترین انتخاب را داشته باشید.

کابینت های گلاس چیست | مزایا کابینت های گلاس | قیمت کابینت های گلاس

کابینت های گلاس چیست | مزایا کابینت های گلاس | قیمت کابینت های گلاس

مزایا کابینت های گلاس

1. زیبایی و درخشش رویه های گلاس

همانطور که گفتیم کابینت های گلاس به دلیل داشتن رویه ای از جنس پلکسی گلاس با مغزی ام دی اف ، درخشش خاصی رو به رویه های گلاس میدهد که همین باعث محبوبیت بالا این نوع کابینت میباشد.

2. تنوع در طرح و رنگ های گلاس

این نوع کابینت به دلیل داشتن رنگ و طرح های متفاوت هر نوع سلیقه ای را راضی میکنند . بیشتر طرح های این مدل کابینت مدرن و امروزی هستند.

3. قیمت اقتصادی

قیمت کابینت های گلاس از انواع کابینت ها مانند ممبران،روکش چوب و چوب ارزان تر است اما از قیمت کابینت های ام دی اف گران تر میباشد .

البته این نوع کابینت دو نوع ورق دارد که یک ورق های گلاس ترک است و یک ورق های گلاس ایرانی.طبیعی است که قیمت مدل ترک آن بیشتر است اما باز هم گران ترین مدل کابینت های های گلاس از کابینت های نام برده ارزان تر است.

4. مقاومت و ابزار خوری بسیار مناسب

بدلیل اینکه کابینت های گلاس از مغزی ام دی اف استفاده میکنند از مزایا ام دی اف تا حدودی بهره مند میشود که میتوان یکی از این مزایا را ابزار خوری بسیار مناسب و مقاومت بالا این ورق ها بوده است.همچنین مقامت این نوع کابینت در برابر ضربه هم نیز بالاست.همین باعث با دوام بودن این نوع کابینت میشود.

معایب کابینت های گلاس

1. اسیب پذیری در برابر رطوبت

از جمله معایب کابینت های ام دی اف میتوان به اسیب پذیری آنها در برابر نفوذ رطوبت اشاره کرد که بدلیل اینکه مغزی کابینت های های گلاس از جنس ام دی اف میباشد ، این امکان برای کابینت های های گلاس نیز وجود دارد. البته باید اشاره کرد این اسیب پذیری بدلیل داشتن روکش پلکسی گلاس کمتر است.

2. لک پذیری و خش پذیری

پوشش کابینت های گلاس در برابر خط و خش مقاومت بالایی ندارد و در اثر برخورد جسم سخت و تیز خش برمیدارد.

همچنین بدلیل سطح درخشان و بازتاب نور به وضوح لک و اثر انگشت روی آن دیده میشود.این باعث میشود که در زمان های کوتاه تری کابینت های خود را تمیز کنید و بیشتر از کابینت هایتان در برابر اجسام تیز مراقبت کنید.

ورق های های گلاس مرغوب بیشتر در برابر خط و خش مقاوم هستند. همچنین رنگ تیره لک ها را بیشتر نشان میدهند و های گلاس ای روشن خش را کمتر نشان میدهند.

البته به زاویه تابش نور به کابینت هایتان هم نیز بستگی دارد.برای ایجاد خش کمتر میتوان از دستگیره های پروفیلی (شاخه ای) که دارای پایه بلندی هستند استفاده کرد.
همچنین برای تمیز کردن کابینت های گلاس هرگز از اسفنج زبر استفاده نکنید.
مایع های سفیدکننده و اسیدی انتخاب صحیحی برای تمیز کردن این نوع کابینت نمیباشند.بهتر است که از دستمال نرم دار و آب ولرم و مقداری شوینده عمومی استفاده کنید.

3. تیزی لبه های کابینت

بدلیل اینکه جنس این کابینت ها از مغزی ام دی اف است در هنگام برش لبه های ورقه تیز میشود. کابینت های ام دی اف با سمباده زنی این مشکل را حل میکنند اما کابینت های های گلاس اگر سمباده بخورند براقی خودشان را از دست میدهند و ظاهری زشت و نا مناسب خواهند داشت. لذا لبه های کابینت تیز میباشد.

کابینت های گلاس چیست | مزایا کابینت های گلاس | قیمت کابینت های گلاس
تفاوت کابینت های ام دی اف خام و های گلاس

1. کابینت های های گلاس دارای لایه رویی هستند که از جنس پلکسی گلاس میباشد. همین روکش وجه تمایز بین کابینت های های گلاس و کابینت های ام دی اف میباشد که همین باعث کشش افراد به این سبک از کابینت شده است.

2. در صورتی که کابینت ام دی اف بدون روکش باشد به آن ام دی اف خام میگویند.ام دی اف ها میتوانند با انواع ورق ها طراحی و تولید شوند. در واقع کابینت هایی که های گلاس هستند امکان برش روی ورق های آنها وجود ندارد که همین یکی دیگر از تفاوت ها میان ام دی اف خام و کابینت های گلاس است.

3. وجود لبه های تیز در کابینت های گلاس تفاوت دیگر است که در ام دی اف این لبه ها به خوبی سنباده زده میشوند اما در کابینت های های گلاس امکان از بین بردن این لبه ها وجود ندارد زیرا در صورت کشیده شدن سنباده درخشش کابینت از بین میرود.

 

قیمت کابینت های گلاس

همانطور که گفته شد ، کابینت های های گلاس قیمت بالایی ندارند و فقط قیمت آنها مقداری از کابینت های ام دی اف بیشتر است.با یک طرح معمولی با قیمت خوب و هزینه مناسب میتوان یک کابینت های گلاس خوب ساخت.قیمت ها تابع طرح و برند متریال انتخابی هستند.طبیعتا استفاده از ورق های گلاس ترک قیمت تمام شده کار را افزایش میدهد.

چطور کیفیت کابینت های گلاس را تشخیص دهیم؟

برای این کار تکه ای از ورق های گلاس را برداشته و در برابر نور بگذارید ، هرچه تصویر نور کمتر موج پیدا کند ، کیفیت آن بهتر است.
حالا با تمام اطلاعات داده شده در مورد کابینت های گلاس ، مزایا و معایب آن ، نحوه تمیزکاری و قیمت آن به راحتی میتوانید بهترین تصمیم را برای کابینت خود بگیرید.

کابینت های گلاس چیست | مزایا کابینت های گلاس | قیمت کابینت های گلاس

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

دیگر مطالب

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات / پینترست