انواع جنس کاغذ دیواری | کاغذ دیواری در غرب تهران

توسط پشتیبان سایت در دسته بندی نشده 13 نظر

در مطلب امروز قصد داریم به بررسی انواع جنس کاغد دیواری موجود در بازار بپردازیم.

کاغذ دیواری چیست

نصب کاغذ دیواری در غرب تهران

کاغذ دیواری یک پوششی گفته میشود که برای پوشش دادن دیوارهای داخلی و هم‌چنین طراحی نمای ظاهری دیوار های ادارات، خانه‌ها و دیگر ساختمان ها  استفاده می‌شود؛ کاعذ دیواری یکی از مهمترین جنبه‌های طراحی داخلی به شمار می‌آید. این نوع کاغد بیشتر به صورت رول فروخته می‌شود و با چسباندن آن روی دیوار مورد استفاده قرار می‌گیرد. کاغذهای دیواری می‌توانند ساده (به صورت نقاشی) یا به صورت بافته‌شده (مانند آنگلیپتا) و یا با الگوهای گرافیکی ساخته شده‌باشند.
انواع روش‌های چاپ کاغد دیواری شامل چاپ سطحی، چاپ سیلک ابریشمی، چاپ به‌وسیله حکاکی، چاپ به صورت دیجیتالی و یا چاپ به وسیله ماشین چاپ چرخشی است.

در نظر داشته باشید که عکس های استفاده شده صرفا جهت نمایش کار می باشد و دقیقا همان جنس توضیح داده شده نیست.

انواع جنس کاغذ دیواری

  • کاغذ دیواری غیر بافته شده

کاغذ دیواری غیر بافته شده از مخلوط الیاف فیبر سلولوزی بلند و الیاف نساجی در دستگاه کاغذ تولید می شود. این شبکه توسط مواد آکرلیک تقویت شده و با کمک رنگدانه‌ها یک نوع تاری ایجاد می‌کنند. افزودنی‌های خاص هم در جهت ایجاد رطوبت،   قدرت جذب و استحکام مورد استفاده قرار می‌گیرند. غیر بافته شده‌ها موادی را ایجاد کردند که از لحاظ ابعاد و اندازه تغییر شکل نمی‌دهد. بنابراین رطوبت همانند چسبی عمل می‌کند که بتوان به کمک آن کاغذ را بر روی دیوار نصب نمود. این تکنیک بسیار در وقت نصاب صرفه جویی نموده و نصاب دیگر نیازی به دوباره چسب زدن کاغذ و منتظر ماندن برای تکهٔ بعدی حین نصب ندارد. نصب کاغذهای غیر بافته شده بسیار آسان است و دوباره نیز قابل استفاده می‌باشند. زیرا حالت خود را به خاطر مواد چسبنده‌ای که در پشت کاغذ هست از دست نمی‌دهند و در مواقعی که نیاز به برداشتن کاغذ جهت انجام برخی تعمیرات مانند تعمیر سیستم تاسیسات و برق که پشت کاغذ در دیوار تعبیه شده‌اند است، می‌توان کاغذ را از دیوار جدا نموده و دوباره نصب نمود.

کاغذ دیواری در تهران

  • کاغذ دیواری با روکش وینیل

  این کاغذ دیواری ماده‌ای کاغذی دارد که بر روی آن رویهٔ طرحدار با نمونهٔ وینیل آکرلیک روکش شده است. این نمونه از کاغذها قابلیت شستشو و ضد لک دارند و برای اکثر فضاها قابل استفاده می‌باشند. این نمونه از نمونهٔ سادهٔ آن بسیار در برابر چربی و رطوبت مقاوم تر است و برای استفاده در حمام و آشپزخانه مورد استفاده قرار میگیرد.

کاغذ دیواری ارزان در تهران

  • کاغذ دیواری روکش پارچه‌ای

 این کاغذ دیواری دارای یک مادهٔ سبک وینیل از آکرلیک و یا وینیل مایع است. لایهٔ طرحدار آن روی این روکش چاپ می شود. عموما این کاغذ سبک است و برای استفاده در فضاهایی که رطوبت کمتری دارند مانند نشیمن مناسب است.

کاغذ دیواری ارزان در غرب تهران

  • کاغذ دیواری با وینیل سخت و جامد

این نمونه کاغذها از آنجاییکه سطح طرح دار آنها با روکش وینیلی بسیار قوی پوشیده شده کاملا مقاوم هستند. این کاغذها هم قابلیت شستشو دارند و قابل کنده شدن هستند. کاغذی با روکش وینیل جامد در بسیاری از محیط‌ های خانه که ممکن است رطوبت و چربی و لکه بگیرد قابل استفاده می‌باشد اما جهت استفاده در کارگاهها و انباری‌ها و محیط‌هایی که تماس فیزیکی با کاغذ ایجاد می‌شود مناسب نمی‌باشند

کاغذ دیواری در غرب تهران.

نصب کاغذ دیواری

 دیوار قبل از رنگ نیاز به آماده‌سازی دارد و برای نصب کاغذ دیواری نیز باید ابتدا دیوار را آماده کرد. این عمل که به زیرسازی معروف است شامل برطرف کردن سوراخ‌ها و خرابی‌های گچ دیوار میباشد ، به گونه‌ای که دیوار کاملا صاف و یکدست شود. علاوه بر این، هر جنس دیوار برای چسباندن کاغذ دیواری مناسب نیست. به عنوان مثال در بین انواع متریل استفاده شده در دیوار ، دیوارهای گچی نسبت به دیواری‌های سیمانی یا چوبی پذیرش بهتری برای کاغذ دیواری دارند. کاغذ دیواری کاربرد خاص خود را دارد. به عنوان مثال اگر از آن در داخل حمام استفاده شود، حتی اگر کاغذ دیواری ضد رطوبت باشد، پس از مدت کوتاهی به دلیل رطوبت محیط، چسب زیر کاغذ دیواری از بین رفته و خیلی زود خراب می‌شود. بهترین مورد اسفاده از کاغذ دیواری در محیط خشک است.

نصب کاغذ دیواری در تهران

ابعاد دیوار نیز از دیگر نکاتی است که قبل از نصب کاغذ دیواری باید به آن دقت کرد. اگر طول و ارتفاع دیوار کم باشد، بسیاری از نقش و نگارهای کاغذ دیواری بریده می‌شود و طرح آن به خوبی نشان داده نخواهد شد. طرح کاغذ دیواری‌ها بجز کاغذ دیواری‌های پوستری، تکرار شونده است. بنابراین بهتر است دیواری انتخاب شود که فضای کافی برای تکرار چند بار طرح کاغذ دیواری را داشته باشد.