بازسازی ساختمان در غرب تهران | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

توسط پشتیبان سایت در بازسازی ساختمان بدون دیدگاه

بازسازی ساختمان در غرب تهران

هنگام بررسی و تصمیم گیری برای ایجاد تغییرات بزرگ در خانه، تخریب و بازسازی آپارتمان و بازسازی و ساخت دوباره ساختمان ممکن است که اولین تصمیمی که شما میگیرید نباشند. با این حال، چه از لحاظ معماری و چه از لحاظ اقتصادی، این امر منطقی می‌باشد که خانه‌ی قدیمی خودتان را تخریب نمایید و آن را با خانه‌ای جدید جایگزین نمایید که با مشخصات و خصوصیات مورد نظر شما و مورد پسندتان طراحی شده باشد. شرکت دکوراسیون دیزاین با مدرن ترین طراحی‌های روز دنیا در بازسازی انواع ساختمان در غرب تهران با سابقه‌ای درخشان در خدمت شما می‌باشد.

بررسی بازسازی و آپارتمان و بازسازی ساختمان

عملیات بازسازی ساختمان دارای دو بخش اصلی می‌باشد:

الف) بازسازی و مرمت و تعمیرات قسمت‌هایی مهم که بر روی استحکام ساختمان شما تاثیر می‌گذارند.

ب) بازسازی قسمت‌هایی که از لحاظ ظاهری و زیبایی در معرض دید می‌باشند.

اگر ساختمانی که تصمیم به تغییرات در آن گرفته‌اید قدیمی است، بازسازی آن مهمتر می‌باشد زیرا تاثیر بسیار زیادی بر سلامتی شما و ساکنین خواهد داشت. بازسازی و مرمت ساختمان‌های قدیمی بیشتر از دیوارهایی که ترک و سستی در آنها موجود می‌باشد و یا اینکه با گذر زمان و همچنین نشست زمین دچار ترک شده‌اند انجام میگیرد.

در ابتدا باید این دیوارها مرمت و تحکیم بخشیده شوند، اغلب دیوارهای حائل را در شروع کارخریب نمی‌نمایند زیرا ستون‌های ساختمان که به وسیله آنها ساختمان شما استوار است بر روی آنها قرار گرفته است و وظیفه‌ی تحمل وزن سازه  را بر عهده گرفته‌اند.

بازسازی ساختمان در غرب تهرن

خدمات مرتبط: دکوراسیون داخلی

دیوارهای حائل باید تا زمان رسیدن به آجر آنها، کنده  و تخریب شوند. که این به آن معناست که از سطح بیرونی دیوار به اندازه‌ای تخریب نمایند که به بخش آجری آن برسند. پس از انجام این عمل، دیوارها را به شکل مناسب شاقول بندی می‌نمایند و به صورت درست گچکاری ‌می‌شوند. عمل سفید کاری دیوارها نیز پس از خشک شدن گچ دیوارها باید آغاز نمایند تا در انتهای کار دیواری صاف و تمیز در اختیارمان باشد. در واقع این دیوارها به دلیل فرآینده مرمتی که طی میکنند و بدون نیاز به تخریب، بازسازی می‌شوند و به همین علت گچ کاری این دیوارها باید به بهترین شکل ممکن و با دقت زیادی انجام شود.

مشکلات زندگی در بناهای فرسوده

هر بنا و سازه‌ای پس از گذشت چندین سال و استفاده از آنها احتیاج به مرمت و بازسازی دارد. و در واقع دلیل این امر این است که سیستم‌های لوله کشی موجود در ساختمان، گچ کاری‌های قدیمی، نمای بیرونی ساختمان، کفپوش ها و …. پس از گذشت مدت زمانی طولانی کهنه و همچنین غیر قابل استفاده می‌شوند و در نهایت نیاز به بازسازی خواهند داشت.

بازسازی آپارتمان شما و یا بازسازی  و مرمت ساختمان‌ها روش صحیحی برای تغییرات است زیرا به شکل منطقی هزینه‌های آن نسبت به هزینه‌های تخریب و از نوسازی بنا بسیار مقرون به صرفه تر خوهد بود. بنابراین اغلب مردم ترجیح می‌دهند که به جای تخریب نمودن ساختمان‌هایی که تنها در ظاهرشان فرسودگی به وجود آمده است، و فقط به تعمیرات نیاز دارند و دارای استحکام و پایداری می‌باشند  به بازسازی آنها بپردازند.

طراحی و بازسازی ساختمان در تهران

 

دلایل بازسازی آپارتمان چیست؟

 • تخریب بافت ساختمان قدیمی به شکل جزئی و یا کلی
 • گرایش به تغییرات و بازسازی آپارتمان و در نتیجه آن ایجاد تنوع در محیطی که در آن زندگی میکنند
 • بالا بردن استحکام و پایداری ساختمان در مقابل حوادث طبیعی و غیر طبیعی مانند سیل، زلزله
 • تصمیم برای تغییر در کاربری فضاهای مختلف ساختمان و تغییر در دکوراسیون داخلی آنها
 • افزایش جمعیت در خانواده و در نتیجه نیاز داشتن به فضاهایی بیشتر
 • مدرن نمودن ساختمان و همراهی با پیشرفت و تغییرات روز تکنولوژی

تاثیرات بازسازی منزل بر روحیه افراد ساکن

تحقیقات نشان داده است که ایجاد تغییرات در محیط زندگی افراد و تغییرات دکوراسیون داخلی منزل موجب اثرات مثبت به سزایی در رفتار افراد ساکن می‌شود. اجرای عملیات بازسازی در ساختمان و یا محیط کار، باعث افزایش یافتن روحیه، انرژی و حتی سلامتی روان افراد می‌شود. پس از گذشت مدت زمانی، همه انسان‌ها به ایجاد تنوع و تحول و تغییر در محیط که در آن زندگی می‌نمایند و یا محیط کار خود نیاز دارند و این مسئله باعث می‌شود که رغبت و علاقه بیشتری نسبت به حضور در آن مکان پیدا کنند و انگیزه جدیدی برای انجام کارهای روزمره در خود ایجاد کنند. بازسازی و مرمت ساختمان و اجرای روش‌های مدرن موجب ایجاد احساسات خوشایندی در افراد مستقر در آن می‌شود.

همه انسان‌ها همیشه مایلند تا ساعاتی از زندگی خودشان را در فضاهایی بگذرانند که در آنجا احساس آرامش و امنیت داشته باشند و از حضورشان در آن محیط بتوانند لذت ببرند. بنابراین زمان آن رسیده است که فکری به حال بناهای فرسوده و قدیمی خودتان کنید و با استفاده از روش‌هایی مانند بازسازی و مرمت ساختمان، در زندگی خود تنوع وتازگی ایجاد نمایید.

محاسبه هزینه بازسازی آپارتمان

از جمله مهمترین و همچنین اولین اقداماتی که قبل از آغاز کارهای اجرایی و عملیاتی باید انجام شوند این است که هزینه‌های بازسازی و مرمت منزلتان را دقیق محاسبه نمایید و نسبت به هزینه‌های آن و میزان بوجه خودتان اقدام به بازسازی مناسب منزل خود نمایید. دانستن این موضوع موجب  می‌شود تا بهتر و راحت‌تر بتوانید متریال و ماده مورد نظرتان را انتخاب کنید و همچنین مراحل کارهای اجرایی را با دقت بیشتری مدیریت کنید. با توجه به مقدار هزینه و نیز بودجه ای که مهندس ناظر و شرکت کارفرما جهت بازسازی و مرمت در محاسبه و در نظر میگیرد، شما می‌توانید تصمیم بگیرید که چه قسمت‌هایی از ساختمان و منزلتان را تغییر دهید و یا اینکه از چه رنگ و طرح‌هایی برای بازسازی منزل استفاده نمایید.

بازسازی ساختمان

بازسازی ساختمان در غرب تهران

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

نکات مربوط به بازسازی منازل

 • گرفتن مشاوره از افراد متخصص و در زمینه بازسازی ساختمان
 • رعایت تناسب تغییرات اجرا شده در هر بخش با بخش‌های دیگر
 • تخمین دقیق و درست از بودجه‌ی مورد نیاز بازسازی منزل و در نظر گرفتن هزینه‌های احتمالی دیگری که ممکن است به وجود آیند
 • تخمین زدن دقیق و منطقی زمان انجام بازسازی و مردمت ساختمان و اجرای نمودن آن
 • بهره گرفتن از تکنولوژی‌های جدید و روش‌های مدرن در این زمینه
 • بهره گرفتن از گروه‌های متخصص در زمینه بازسازی و مرمت ساختمان
 • اجرای دقیق و مناسب طرح‌های خلاقانه و ابتکاری و جدید در زمینه‌های مورد نظر
 • رعایت قوانین و مقررات ساختمان‌ها در زمان شروع عملیات اجرایی ساختمان
 • اجرای طرح‌هایی هرچند با تغییرات کمتر ولی با تاثیری بیشتر مانند تغییرات در آشپزخانه
 • رعایت دقیق و مناسب موارد ایمنی کار در زمان اجرا

مراحل اجرایی بازسازی خانه

مرحله‌ی آغازین و ابتدایی در بازسازی و مرمت خانه، مشاوره می‌باشد. استفاده از صحبت‌ها و تجربه‌ها و مشورت با افراد متخصص در این زمینه می‌تواند کمک بسیار موثری در شناخت دقیق‌تر و بهتر از ‌روش‌های اجرای بازسازی منزل داشته باشد. این موضوع باعث می‌شود تصمیم گیری بهتر داشته باشید و طرح ریزی بسیار مناسب‌تری بدست می‌آورید.

تخریب

پس از آنکه روند کلی پروژه تعیین شد و تصمیم گیری نهایی انجام شد، ضروری می‌باشد که اطلاعاتی در زمینه‌ی بخش‌هایی که نیاز به تخریب دارند کسب نمایید. تخریب قسمت‌هایی که باید در آن‌ها طراحی جدیدی انجام گیرد در این مرحله صورت میگیرد که نیازمند رعایت دقیق اصول و مقررات امنیتی است.

ساخت

بعد از حذف نمودن بخش‌های اضافه، ضروری می‌باشد که مطابق با مواردی که مشخص شده‌اند، طراحی بخش‌های جدید انجام شوند و عملیات مورد نظر به مرحله اجرایی شدن برسد. اهمیت حضور داشتن افراد متخصص و استفاده نمودن از متریال و مواد با کیفیت در این مرحله است که مشخص می‌شود.

پاکسازی

در مرحله‌ی انتهایی، پس از پایان یافتن کار اجرایی در ساختمان، ضروری می‌باشد که هر نوع ماده و مصالح اضافه‌ای از محیط اطراف پاکسازی شود.

بازسازی ساختمان در تهران

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات