طراحی و بازسازی ساختمان در تهران | نکات طراحی و بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان

توسط پشتیبان سایت در بازسازی ساختمان بدون دیدگاه

نکات طراحی و بازسازی ساختمان

درباره بخش‌هایی که قرار است تغییر کنند و بخش‌هایی که ثابتند تصمیم بگیرید

تخریب و بازسازی ساختمان به این معنا نمی‌باشد که در این عملیات باید یک بلوک یا ساختمان را کاملاً از بین برد. ممکن است در ساختمانتان یک استخر داشته باشید که نخواهید تخریب شود و بخواهید بدون دست خوردن باقی‌ بماند، یا به عنوان مثال یک درخت که مورد علاقه‌تان است یا دیگر قسمت‌ها و سازهایی که بخواهید آن‌ها را حفظ نمایید. با مشخص نمودن این موضوع از ابتدا این خیالتان آسوده است که هیچ حادثه ناگواری و غیر منتظره‌ای در هنگام تخریب اتفاق نمیافتد. در طراحی و بازسازی ساختمان چه در تهران و یا هر نقطه دیگری نکات بسیار مهمی وجود دارند که باید به آنها توجه شود.

استخدام متخصصان باتجربه

بازسازی ساختمان فرآیندی پیچیده می‌باشد و به همین علت شما به چندین متخصص در این حیطه نیاز خواهید داشت تا بتوانید در هر مرحله‌ای از انجام پروژه، از مراحل ابتدایی طراحی گرفته تا تخریب و ساخت سازه، به مدیریت آنها اعتماد نمایید. این موضوع شامل استخدام نمودن پیمانکار ساختمان و کارگران برای تخریب کردن تمامی سازه یا بخش مشخصی از بنا و همچنین یک طراح معمار برای اجرای یک طرح مناسب برای بازسازی می‌باشد.

برای شروع عملیات بازسازی این نکته را بخاطر داشته باشید که بازسازی‌ها و مرمتی که صورت میگیرد برای رفع مشکلات احتمالی ساختمان است نه فقط تغییرات ظاهری ساختمان. اگر قصد آن را دارید که چندین ملک را که کارایی چندگانه دارند را یکسان کنید و در واقع یکی کنید بازسازی آنها کارمعقولانه‌ای می‌باشد.

در ابتدا با پیمانکار احتمالی ساختمان خود صحبت نمایید و تمامی تغییرات مورد نطرتان را با  او در میان  بگذارید و از هزینه‌های انجام خود پروژه و حتی درباره هرینه‌های احتمالی و اتفاقی که ممکن است رخ دهند  اطمینان حاصل فرمایید.

بازسازی ساختمان

طراحی و بازسازی ساختمان در تهران
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

بودجه بندی

از آنجایی که قصد دارید که بازسازی ساختمان شما از نظر اقتصادی و هزینه‌های آن مقرون به صرفه و مناسب بنشیند، تصمیم گیری درباره کل هزینه‌هایی که محاسبه می‌شوند و همچنین محدودیت‌هایی که وجود دارند برای شما مهم است. به این نکته باید توجه نمایید که پس محاسبه بودجه خود و آگاه بودن به آن نمی‌توانید بیشتر از میزان آن هزینه نمایید و به اصطلاح خرج نمایید و فقط باید به نیازهایی توجه نمایید که الویت بیشتری دارند و واجب‌تر هستند.

عوامل موثر بر هزینه بازسازی ساختمان

عوامل بسیار زیادی در هزینه‌های بازسازی ساختمان جدید تأثیر گذار هستند:

 • اندازه خانه‌ای که قصد دارید بسازید
 • مکانی که در حین ساخت و بازسازی خانه در آن مستقر هستید
 • شیوه‌ی دسترسی به سایت ساختمانی
 • متریال و موادی که برای بازسازی ساختمان مورد استفاده قرار میگیرند
 • ویژگی‌ها و خصوصیات خانه
 • نحوه طراحی و همچنین اجرای سایت
 • تخصصی که پیمانکار دارد

 

 

تهیه چک لیست برای بازسازی ساختمان قدیمی

زمانی که قصد خرید یک ساختمان قدیمی را دارید یا اگر می‌خواهید ساختمان قبلی خودتان را بازسازی نمایید، انتظار می‌رود که به بخش‌هایی مانند سیم‌کشی‌های برق ساختمان، لوله کشی‌ها و بخش‌های عایق کاری شده‌ی ساختمان توجه بسیاری بالایی داشته باشید. ترک‌های موجود بر روی دیوارها، شکاف‌هایی که بر روی الوارها به وجود آمده‌اند و همچنین قاب‌های زنگ‌زده‌ی فولادی حتما باید اصلاحاتی بر روی آنها صورت گیرد.

آشپزخانه‌های قدیمی، به خصوص آنهایی که عمرشان به بیشتر از 30 سال می‌رسد، در بازسازی ساختمان به شکل قابل توجهی به مرمت و نوسازی احتیاج دارند که این مورد همچنین در مورد حمام‌های قدیمی نیز صدق می‌کند. همچنین ممکن است علاقه داشته باشید که حمامی به شکل اختصاصی برای استفاده‌ی فقط میهمانان خود طراحی نمایید و بسازید.

شما علاوه بر بازسازی این قسمت‌ها باید به برای بهبود بخشیدن به فضای داخلی ساختمان نیز تصمیماتی بگیرید، از نور طبیعی و اکسیژن به شکلی که از چهار طرف و دور ساختمان توانایی ورود را داشته باشد استقبال کنید. تلاش کنید که به سبک اصلی ساختمان خودتان وفادار بمانید. اگر ساختمانی که در حال بازسازی آن می‌باشید دارای یک ساختار کلاسیک می‌باشد، سعی کنید که یک دکوراسیون کلاسیک را در آن انجام دهید و یا اینکه به دنبال طراحی یک فضای داخلی به شکل کلاسیک باشید.

طراحی و بازسازی ساختمان

 

طراحی و بازسازی ساختمان در تهران
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

بازسازی دیواره ها و کف

در این بخش از بازسازی ساختمان در آغاز دیوارها از لحاظ استحکامی دارند بررسی می‌شوند و در صورتی که نیاز به تعویض در آنها وجود داشته باشد تخریب انجام می گردند، اما اگر غیر از این باشد مستقیم وارد بحث دکوراسیون داخلی می‌شوند و می‌توانید کار دیوارها را با رنگ آمیزی آنها، کاغذ دیواری کردن، استفاده از سنگ دکوراتیو و… زیبا سازی نمود. برای بررسی و ساخت کف ساختمان نیز می توانید از انواع سنگ‌های تزئینی، انواع سرامیک‌ها و یا حتی پارکت به عنوان کفپوش استفاده نمایید.

بازسازی آشپزخانه

بازسازی آشپزخانه می‌تواند در زیبایی چند برابر دکوراسیون داخلی ساختمان سهم بسزایی داشته باشد. برای بازسازی آشپزخانه می‌توانید برای متحول کردن آن از شیوه‌های زیر نیز استفاده نمایید:

 1. تعویض نمودن کابینت‌ها و یا نوسازی و مرمت درب آنها
 2. تغییر دادن دکوراسیون داخلی آشپزخانه
 3. بازسازی و مرمت کف آشپزخانه و یا تغییر دادن کفپوش
 4. طراحی یک راه یا ورودی جدید برای وارد شدن به آشپزخانه
 5. اجرای طرح دکوراسیون جزیره‌ای در داخل آشپزخانه
 6. هماهنگ نمودن آن با اجزای دیگر موجود در خانه

بازسازی اتاق خواب

برای بررسی بحث بازسازی اتاق خواب، سلیقه فردی که از اتاق خواب استفاده می‌کند مهم می‌باشد اما چیزی که در تمامی اتاق خواب‌ها از اهمیت بسیار زیادی برخوردار می‌باشد، وجود یک کمد دیواری است که حتما باید مکان آن مشخص شود. در ساختمان‌هایی که قدیمی هستند، کمدهای دیواری به وسیله ی دیوار کشیدن و چهارچوب‌های فلزی انجام می‌دادند که این متریال و مواد باعث کوچک‌تر شدن فضای اتاق میشد اما امروزه در عملیات بازسازی ساختمان‌ها، برای ساخت کمد دیواری‌ها از ام دی اف با قطر بسیار کم و استحکام بسیار زیاد استفاده می‌نمایند.

بازسازی ساختمان در تهران
طراحی و بازسازی ساختمان در تهران
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

بازسازی خانه و سرویس بهداشتی

در بخش بازسازی خانه و سرویس‌های بهداشتی، در صورتیکه متخصصان حمام و سرویس‌های بهداشتی را مشاهد نمودند، تشخیص اینکه تاسیسات وشیرآلات نیاز به تعویض دارند یا خیر را مشخص می‌نمایند. تعویض نمودن مکان تاسیسات و تغییرات در لوله‌های ساختمان هزینه بسیار بالایی دارند و در شرایطی که پرداخت کردن این هزینه‌ها برای کارفرما امکان پذیر نباشند، بهتر می‌باشد که با حداقل امکانات موجود بازسازی ساختمان و بازسازی خانه انجام گیرد و آن بخش از لوله‌ها که امکان تعمیر در آنها وجود دارد با خلاقیت کارشناسان و متخصصان در جای خود می‌مانند.

در بازسازی و تعمیر سرویس‌ها بهداشتی و حمام نیز ابتدا باید اولویت بندی صورت گیرد، مهمترین مرحله و بخش در این فرآیند عایق بندی کف‌ها و همچنین دیوارها، تعویض نمودن یا در صورت امکان تعمیر تاسیسات و لوله کشی‌ها، تعویض کاشی‌ها و در نهایت تعویض توالت و وان می‌باشد. توجه به این نکته ضروری می‌باشد که اینگونه فضاها را باید با عناصر ارزان‌تری تزئین نمود، به عنوان مثال می‌توان در جهت زیبایی بخشیدن بیشتر به یک حمام از گل، تندیس‌ها و کفپوشی متناسب با محیط استفاده نمود و زیبایی خاصی و جذابی در حمام ایجاد نمود.

ایده های بازسازی فضاهای اضافی ساختمان

بازسازی ساختمان‌ها همیشه شامل مرمت سازه و اسکلت اصلی نمی‌باشد. برخی اوقات، بخشی به خانه اضافه می‌گردد، زیرزمین ارتقا میابد، فضاهای موجود زیر شیروانی بهبود میابند یا بخشی از ساختمان کلی گسترش میابد تا مکانی بزرگتر، مناسب‌تر شکل گیرد.

بازسازی ساختمان در تهران

طراحی اولیه‌ای که صورت میگیرد مهمترین بخش برای بازسازی یک ساختمان می‌باشد و باید شامل کلیه جوانب، الزامات، تکنیک‌های خلاقانه در طراحی و روش‌های خاصی باشد. در طراحی و اجرای دکوراسیون ساختمان باید به کارکردهای اجرایی و همچنین عملیات اجرای تیم دکوراسیون، در بازسازی ساختمان و امکانات موجود توجه ویژه‌ای داشته باشد.

چرا ساختمان خود را بازسازی کنید؟

معمولاً ساختمان‌ها را به چند طریق می‌توان بازسازی نمود یا ساختمان‌هایی را احیا نمود. معمولاً برای بازسازی ساختمان و سازه ساختمان با دلایلی اعم از فرسودگی ساختمان، زیاد بودن سن و ماندگاری ساختمان و برخی اوقات نیز هدف از بازسازی ساختار ساختمان برای تغییر دادن کاربری آن می‌باشد. بازسازی ساختمان از جمله تغییراتی می‌باشد که می‌تواند ارزش ساختمان را افزایش بدهد، به همین دلیل بسیاری از افراد خانه‌هایی را که چندین سال از ساخته شدن آنها میگذرد را  خریداری می‌نمایند، پس از آن خانه را با انجام عملیات ترمیم و نوسازی با قیمت بالاتری به فروش می‌رسانند. و گاهی اوقات نیز ساختمان برای استفاده شخصی نوسازی می‌نمایند. طراحی و بازسازی ساختمان در تهران که شهر بزرگ و مدرنی می‌باشد باید با دقت بسیار زیادی انجام گیرد.

بازسازی ساختمان در غرب تهران

 

طراحی و بازسازی ساختمان در تهران
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات / پینترست