مراحل تخریب و بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | مراحل بازسازی ساختمان

توسط پشتیبان سایت در بازسازی ساختمان بدون دیدگاه

مراحل تخریب و بازسازی ساختمان

ما در این مطلب می‌خواهیم مراحل تخریب و بازسازی ساختمان را برای شما به زبانی ساده شرح دهیم:

1 – دریافت راهنمایی و مشاوره از شرکت‌های ساختمانی که فعال در زمینه بازسازی ساختمان

در گام نخست، شما باید سعی نمایید که اطلاعاتی جامع و کامل از ساختمان خود بدست بیاورید. دقت نمایید که قبل از تصمیم گیری برای بازسازی ساختمان باید با خود این موضوع را مشخص نمایید که “ آیا در بازسازی ساختمان شما به می‌باشد یا خیر؟ ” به عنوان مثال اگر اسکلت‌های بکار رفته ساختمان با گذشت سالیان طولانی دچار فرسودگی و حتی مشکلاتی شوند، و یا اگر سقف منزل از نوع طاق‌های ضربی قدیمی و فرسوده باشد، بازسازی ساختمان ممکن است برای افراد ساکن خطر جانی نیز داشته باشد، زیرا ساختمان‌های قدیمی از نظر سازه‌ای در مقابل زلزله بسیار ضعیف هستند. برای گرفتن مشاوره در این زمینه می‌توانید به شرکت‌های فعال در این زمینه مراجعه فرمایید.

2 – انجام مرحله تخریب به روش مهندسی

درباره تخریب ساختمان، برخلاف این که ممکن است آسان به نظر آید، باید این را بدانید که عملیات تخریب یکی از پرخطرترین مراحل در مورد بازسازی و نوسازی ساختمان می‌باشد. طبق آمار که در ایالات متحده آمریکا صورت گرفته، از جمله پرخطر ترین مراحل در ساخت و بازسازی، مرحله تخریب ساختمان می‌باشد. به همین علت باید حتما تخریب ساختمان به صورت کاملا حرفه‌ای و مهندسی شده صورت بگیرد. متاسفانه موارد بسیاری را می‌توان اشاره نمود که در برخی ساختمان‌ها خلاف صورت گرفته ناشی از بی‌دقتی پیمانکاران، تخریب باعث هزینه آسیب دیدگی چندصد میلیونی در پروژه‌های مختلف گشته است و علاوه بر اینکه پروژه‌ها متوقف شدند، آسیب جدی و جبران ناپذیری را برخانواده ها وارد نموده‌اند. به همین علت باید در بحث بسیار مهم تخریب ساختمان، از تیم‌ها و افراد متخصص و نیز حرفه‌ای در این کار استفاده نمود.

 

دکوراسیون شیک منزل

مراحل تخریب و بازسازی ساختمان در تهران
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

3 – انجام مرحله ساخت و ساز با توجه به نیازهای موجود ساختمان

در مرحله ساخت سازه، مهم ترین بخش توجه به نیازهای مشتری می‌باشد. باید بدانیم که مشتریانی که درخواست تعمیرات ساختمانشان را دارند، دقیقا چه نیازهایی دارند و چه نقاط و بخش‌هایی را نقاط ضعف ساختمان کنونی خود می‌دانند. به عنوان مثال در بعضی از پروژه ها، کارفرما درخواست دارد که آشپزخانه منزلش به حالت اپن تغییر نماید، برخی هم می‌خواهند دیواری حذف شود و یا دیوارها و پارتیشن بندی دیگری اضافه شوند. باید در این مرحله توجه نمود که تاکید، بر استفاده از دیوارهای آماده یا به اصطلاح پیش ساخته است. زیرا ساختن یک دیوار در داخل خانه، علاوه بر اینکه به بنا و نقاش و … نیازمند است در کنار آن آسایش را از ساکنین ساختمان نیز می‌گیرد، همچنین از نظر اقتصادی نیز به صرفه نمی‌باشد. اما در حال حاضر دیوارهای آماده عایقی وجود دارد که عایق بسیار قوی صوت، دما و رطوبت می‌باشند و از نظر اقتصادی و هزینه نیز در حد عالی به حساب می‌آیند.

4 – مرحله اجرای گچ کاری و اجرای سقف کاذب

در این مرحله به نکته‌ای مهم توجه می‌نمایند که آیا پس از ساخت و اتمام کار، نیازی به گچکاری ساختمان خواهد بود یا خیر؟ در صورتی که نیاز به گچکاری باشد، باید این مرحله را به کمک سفیدترین و مرغوب ترین نوع گچ موجود در بازار انجام دهند، از این نظر که اعضای جدیدی که اضافه شده‌اند به ساختمان، اغلب بیشتر در معرض دید می‌باشند و از این نظر مورد توجه کسانی که از خانه بازدید می‌کنند، قرار خواهد گرفت. علاوه بر این موارد، باید در صورتی که نیازی حس شود از سقف‌ها کاذب نیز استفاده نمود. سقف‌های کاذب بسیاری امروزه در بازار موجود هستند که انتخاب آن‌ها تماما بسته به سلیقه و نظر کارفرما آماده می‌شوند.

 

بازسازی ساختمان

مراحل تخریب و بازسازی ساختمان در تهران
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

5 – مرحله نورپردازی

مرحله نورپردازی، مرحله‌ای بسیار مهم و پراهمیت می‌باشد. زیرا نورپردازی درست و مناسب، باعث زیباتر شدن ساختمان خواهد گردید. امروزه استفاده از چراغ های هالوژن و همچنین نورپردازی با نورهای رنگی، طرفداران بسیار زیادی دارند و علاوه بر اینها نقش فوق العاده مهمی در نشان دادن کار دارند. این تاثیر تا حدی زیاد می‌باشد که افرادی که گچ بری ساختمان به عهده آنهاست، معمولا خودشان ایده قرار دادن نورمخفی در سقف را به شما پیشنهاد می‌دهند. البتهاین نکته یادتان نرود که سیم کشی‌های موجود در ساختمان نیز در این مرحله بسیار مهم می‌باشد. زیرا اگر به عنوان مثال نور بخشی از سقف بر اثر سیم کشی اشتباه و نادرست و حتی غیر اصولی از بین برود، پیدا نمودن نقطه اتصالی در مسیر سیم کشی، کاری دشوار و زمان بر می‌باشد.

6 – کف سازی

پس از انجام و صورت گرفتن مراحلی که در بالا ذکر شد، باید یک مدل کفی را برای کف ساختمان انتخاب نمایید. باید دقت نمایید که هر مدل کفی، کاربری مختص به خود را دارا می‌باشد.

7 – رنگ آمیزی دیوارها و سقف

در مورد نقاشی ساختمان، شما باید دقت نمایید که کدام نوع نقاشی و رنگ به نظرتان مناسب می‌باشد. اگرچه اغلب در ایران اکثر کارفرمایان رنگ سفید را انتخاب می‌کنند، با این وجود رنگ‌هایی مانند قرمز، آبی و سبز و …  نیز امروزه استفاده نسبتا خوبی دارند. با این حال انتخاب نمودن نوع نقاشی و رنگ ساختمان نیز از جمله مواردی می‌باشد که کاملا بستگی به نظر و سلیقه خود شما می‌تواند انتخاب شود.

 

طراحی دکوراسیون داخلی

 

مراحل تخریب و بازسازی ساختمان در تهران
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

8 – تصمیم گیری و اجرای پوشش دیوار

در این مرحله بحث بر سر طراحی دکوراسیون داخلی منزل مطرح می‌شود، شما باید نوعی پوشش برای دیوارهای منزل خودتان انتخاب کنید. سنگ‌ها و آینه دکوراتیو، شیشه‌های تزیینی و دکوری و کاغذ دیواری، همه اینها از مواردی می‌باشند که در این مرحله مورد بحث قرار می‌گیرند. البته بهتر می‌باشد که قبل از انتخاب نمودن هر طرحی، حتما نمونه کارهای مختلفی را مشاهده و بررسی نمایید و با توجه به اصول معماری داخلی منزل تصمیم گیری و انتخاب نمایید.

9 – اجرای قرنیز

بعد از انجام شدن بخش پوشش دیوارها نوبت به اجرا و قرار گیری قرنیزها می‌رسد. شما در این مرحله باید قرنیزها را انتخاب نمایید و نصب کنید. نکته‌ای حائز اهمیتی که در این مرحله وجود دارد، این است که باید به هماهنگی قرنیزها با محیط منزل توجه نمایید. قرنیزها باید هم با کف منزل (به عنوان مثال هماهنگی با رنگ و مدل پارکت) و هم با دیوار (به عنوان مثال با رنگ و طرح کاغذ دیواری) به کار رفته در ساختمان هماهنگی لازم را داشته باشند. این مسائل جزئی از طراحی معماری داخلی منزل می‌باشد.

 

بازسازی ساختمان ارزان

 

مراحل تخریب و بازسازی ساختمان در تهران
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

10 – دکوراسیون داخلی و چیدمان خانه

هر مقدار هم که برای بازسازی منزلتان هزینه نمایید، زمانی این هزینه جواب خواهند داد که به زیبایی به چشم بیایند. به این منظور که، شما باید چیدمان و دکوراسیون داخلی فوق العاده‌ مناسب و هماهنگی داشته باشید. یادتان باشد که شما باید به شکل بسیار زیبا و مناسبی برای طراحی معماری داخلی منزلتان تلاش نمایید. پس حتما برای این بخش از بازسازی و مرمت منزلتان بیش ترین وقت را بگذارید. برای این کار و انتخاب بهترین طرح شما باید تعداد زیادی مدل مشاهده نمایید. مدل های بسیار زیادی در اینترنت موجود می‌باشند و در کنار آن‌ها، مدل‌های بسیار زیادتری در نزد طراحان دکوراسیون داخلی وجود دارد.

هزینه های بازسازی ساختمان به دلایل گوناگون می‌تواند بسیار متفاوت باشد. خانه جزء یکی از با ارزش ترین دارایی هایی می‌باشد که می‌توان داشت، که این امکان وجود خواهد داشت به علت بی‌توجهی و یا حتی بی‌دقتی، به این دارایی بسیار با ارزش خساراتی وارد نمایید.

همچنین ممکن است به مرور و با گذشت زمان مشکلاتی برای منزل پیش بیاید که ناچار به بازسازی آن شوید.

بازسازی خانه کاری کاملا معقولانه می‌باشد و برای صاحب خانه بسیار به صرفه باشد از نظر اقتصادی، و با این کار ارزشی ساختمان قدیمی آن دارد را به مراتب بالاتر می‌برد و همچنین از افت ارزش منزل جلوگیری می‌نماید.

اما این کار نیز همانند دیگر کارها هزینه‌های مختص به خود را به همراه دارد.

 

طراحی و بازسازی ساختمان

 

مراحل تخریب و بازسازی ساختمان در تهران
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات / پینترست