بازسازی ساختمان‌های قدیمی و فرسوده | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

توسط پشتیبان سایت در بازسازی ساختمان بدون دیدگاه

بازسازی انواع ساختمان‌های قدیمی

بی‌توجهی و و کم توجهی مردم و اغلب مسئولین نسبت به بازسازی نمودن ساختمان‌های قدیمی و فرسوده که در هر شهری وجود دارد و نشان دهنده معماری اصیل ایرانی می‌باشند و حتی در برخی شرایط تخریب آنها و ساختن ساختمان‌های بعضا بی‌قواره و نامناسب که چهره خیابان‌ها و کوچه‌های هر شهری خراب می‌کند می‌توان گفت که کم لطفی در حق این ساختمان‌ها و خودمان می‌باشد.

در بسیاری از کشورهای جهان دیده می‌شود که مختصصانی را به کار می‌گیرند تا بنایی را که حتی شاید خیلی قدمت زیادی ندارد را احیا و مرمت کنند، اما در ایران با وجود داشتن بناهایی که قدمت آنها می‌تواند به تارخ ارزشمندمان بازگردد کسی نیست تا به آنها توجه نماید و آنها زنده نگهدارند و روز به روز این آثار معماری ایرانی رو به نابودی می‌روند.

در طی 60 سال اخیر در کشور شاهد این بوده‌ایم مجتمع‌ها و شهرک‌های بزرگی در اکثر شهرهای کشور احداث گردیده است، که بعضی از این ساختمان‌ها عمرشان به 40 سال در حال نزدیک شدن می‌باشد. که در چنین شرایطی مردم و همچنین شهرداری‌ها مجبور خواهند بود که بین تخریب نمودن ساختمان و یا بازسازی آن یکی را انتخاب نمایند، که احتمالا از آنجایی که بعضی از ساختمان‌ها ساختار بسیار محکمی و ساخت آنها با کیفیت بوده است به گزینه بازسازی باید فکر کنند.

بازسازی منزل قدیمی | بازسازی ساختمان | دکوراسیون دیزاین
بازسازی ساختمان‌های قدیمی و فرسوده
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

بازسازی حرفه ای ساختمان های قدیمی

با توجه بناهایی که در ایران وجود دارد و نوع ساختار آنها می‌توان گفت که مردم بیشتر با بازسازی آشنا شده‌اند و بیشتر به سمت آن رفته‌اند که این می‌توان گفت روندی به سوی حفظ آثار و نمای شهری دارد. مقاوم سازی بناهای قدیمی یکی از اصلی‌ترین کارهایی می‌باشد که در روند بازسازی و حفظ بنا باید به آن دقت نمود. فرسوده بودن دیوارها و همچنین سقف ساختمان و نیز نشست نمودن زمین از جمله عواملی می‌باشند که می‌توان گفت استحکام یک بنا را سست و ناپایدار می‌نماید و باید به شکلی سریع اقداماتی در این باره برای مستحکم سازی آن انجام دهند. برای بازسازی ساختمان‌های قدیمی می‌توانید طبق مراحل زیر پیش بروید که شیوه‌ای تایید شده می‌باشد:

مشاوره گرفتن از شرکت‌ها و گروه‌هایی که عملیات مربوط به بازسازی ساختمان را انجام می‌دهند

تهیه نمودن نقشه‌ای جامع و کامل از ساختمان و همچنین مشخص نمودن مکان‌هایی که نیاز به تعمیر و بازسازی دارند

تخریب نمودن قسمت‌های فرسوده ساختمان

تعمیر و نوسازی قسمت‌های تخریب شده ساختمان با مصالح و مواد با کیفیت بالاتر

که مراحل گفته شده به نظر کارشناس و نوع ساختمان بستگی دارد و ممکن است بر اساس زمان و مکان تغییراتی در آن صورت گیرد.

تخمین قیمت بازسازی ساختمان

تخمین هزینه‌ها و قیمت گذاری بازسازی ساختمان بر اساس زمان انجام و حجم عملیاتی که پروژه دارد مشخص خواهد شد. در قیمت و هزینه‌ای که توسط پیمانکار اعلام می‌شود علاوه بر اینکه قیمت مصالح درج شده است، هزینه‌های تیم اجرایی و افراد حاضر در پروژه نیز درج خواهد شد. در پروژه‌هایی که بزرگ می‌باشند لیستی تحت عنوان قیمت‌های بازسازی و تعمیرات برای هر قسمت از ساختمان ارائه خواهد شد و اینکه از چه لوازم و وسایلی استفاده گردیده است.

تخمین زدن قیمت ساختمان نتیجه درک و مشاهداتی می‌باشد که مجری از طرح از ساختمان شما دارد و همچنین تخمین هزینه‌های مواد و مصالح مورد استفاده در ساختمان و نیز هزینه‌های اعضای و تیم خواهد بود. که در برخی موارد ممکن است که در حین انجام پروژه و اواسط کار تغییراتی در طرح ایجاد شود که این تغییرات با نظر و توافق طرفین مبلغ قابل تغییر خواهد.

کمترین قیمت بازسازی ساختمان

نمی‌توان هزینه دقیقی برای عملیات بازسازی تعیین نمود و بر اساس نظری کلی و مشاهده ساختمان آنرا تعیین می‌نمایند و مقداری دقیقی نخواهد بود. هر شرکت و گروهی که بازسازی ساختمان انجام می‌دهد روشی مختص به خودشان را برای تعیین هزینه‌های ساختمان دارند و از آن استفاده می‌نمانید. ولی خب بهتر می‌باشد که مالکین قبل از هر اقدامی برای بازسازی ساختمان خود تحقیق نمایند و از قیمت و شرایط بازسازی ساختمان خودشان آگاه شوند.

بازسازی خانه قدیمی | بازسازی ساختمان | دکوراسیون دیزاین

بازسازی ساختمان‌های قدیمی و فرسوده
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

فرآیند بازسازی ساختمان

ممکن است بارها از خودتان پرسیده باشید که روند بازسازی ساختمان چگونه می‌باشد ولی باید بدانید که هر ساختمانی نسبت به شرایط و موقعیت دارد روندی خاص برای بازسازی در آن وجود خواهد داشت. اما روند کلی بازسازی ساختمان به شکل زیر می‌باشد:

  • برنامه ریزی بازسازی ساختمان

داشتن برنامه ریزی خوب و مناسب قطعا در روند کار پیشرفت ایجاد خواهد کرد و از تاخیر و کندی در این روند جلوگیری خواهد نمود. در این مرحله مشتری نیازهای که دارد و خواسته‌هایش را برای پیمانکار مطرح می‌نماید و پیمانکار با بررسی نمودن این نیازها و خواسته‌های مشتری راهکارهایی را به او ارائه می‌دهد و تا حد امکان مشکلات او را حل می‌نماید و سپس بر سر قیمت‌ها و شرایط بازسازی ساختمان توافق می‌نمایند.

  • اندازه گیری بازسازی ساختمان

در عملیاتی که شکل می‌گیرد راهکارهایی ارائه خواهد شد که در صورت مناسب بودن و درست بودن این راهکارها کار بهتر پیش خواهد رفت. در این مرحله اندازه‌گیری های ساختمانی انجام می‌شود تا بتوانند دکوراسیون ساختمان دقیق و متناسب با آن طراحی نمایند.

  • طراحی بازسازی ساختمان

پس اتمام مرحله اندازه‌گیری پیمانکار طرحی را بر اساس خواسته مشتری و همچنین شرایطی که ساختمان دارد طرحی را به مشتری نشان می‌دهد و بر روی آن توافق خواهند داشت. در طرح ارائه شده تلاش می‌شود که کلیه نیازها ساختمان بر طرف شود ولی این امکان در طرح وجود دارد که مشتری به خواسته خودش تغییراتی در طرح ایجاد نماید. این طرح‌ها بر اساس عمری که ساختمان دارد و اینکه عمر مفید آن بر اساس نحوه ساخت آن چقد می‌باشد درست می‌شوند و در آنها تا حد امکان از ایده‌های نو و مدرن و امروزی نیز استفاده خواهد شد.

  • اجرا بازسازی ساختمان

در این مرحله پس توافق بر سر طرح ارائه شده و نهایی شدن آن یک تیم مجرب و حرفه‌ای بر روی دکوراسیون منزل با استفاده از تجهیزات عالی و مواد با کیفیت بالا شروع به کار می‌نمایند و کار ساختمانی را جلو خواهند برد.

بازسازی ساختمان قدیمی | دکوراسیون دیزاین

بازسازی ساختمان‌های قدیمی و فرسوده

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

دیگر مطالب

قوانین بازسازی ساختمان | مقررات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان

نکات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

هزینه بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

مراحل بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان در غرب تهران | بهترین و جدیدترین مدل ها را از ما بخواهید

درباره بازسازی ساختمان چه میدانید ؟ | بازسازی ساختمان | بازسازی

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات / پینترست