کفسابی ساختمان چیست ؟ | کفسابی و سنگ سابی | بازسازی ساختمان |

توسط پشتیبان سایت در بازسازی ساختمان بدون دیدگاه

کفسابی چیست؟ و در چه مواقعی انجام می‌شود؟

کفسابی ساختمان چیست ؟

اصطلاحات بسیار زیادی را برای کفسابی استفاده می‌نمایند که به بعضی از آنها می‌توانیم اشاره نماییم: براق نمودن سنگ، پاک نمودن دوده از روی سنگ، در برخی موارد نیز آینه‌کاری سنگ نیز می‌گویند.

اگر بخواهیم برای کفسابی مفهومی ساده را بیان کنیم باید بگوییم که این عمل در واقع برداشتن چند میلی‌متر از لایه بالایی سنگ می‌باشد که به منظور حذف آلودگی‌ها و جرم می‌باشد کفسابی در واقع ساب زدن کفپوش می‌شود. باید به این نکته توجه نمایید که کفسابی شامل ساب زدن انواع کف‌های می‌شود و هر کفپوشی از جنس سرامیک، بتن و انواع سنگ‌هایی که برای پوشش کف از آنها استفاده می‌نمایند نیاز به کفسابی دارند. این سطوح پس از مدتی جرم و آلودگی را به خود می‌گیرند که شما باید برای پاک نمودن این آلودگی‌ها از کفسابی استفاده نمایید.

 

کفسابی و سنگ سابی | بازسازی ساختمان | دکوراسیون دیزاین

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

کفساب چه کسی است و چه وظایفی دارد ؟

خب مشخصا به کسانی که این خدمات کفسابی و سنگسابی را انجام می‌دهند کفساب گویند. کفساب خوب کسی است که ویژگی‌های زیر را بتوانید در کارش ببینید:

الف) ناهواری و قناصی و حتی کثیفی در کف وجود نداشته باشد

ب) تمام سطوح کف یکنواخت باشند و تماما براق شوند

ج) باید به شکلی کفسابی انجام شود که پس از اتمام بتوانید تصویر خودتان را در آن ببینید

د) به این نکته نیز توجه نمایید که بند و فضای بین سنگها نیز توسط کفساب باید پر شود

چه زمانی به کفساب نیاز پیدا می‌کنیم؟

الف) ناهموار بودن و بهم ریختن تراز سنگ‌ها و کف ساختمان

این مشکل توسط کفساب با موتور کفسابی حل خواهد شد. کفساب پوشش را آنقدر میسابد که سطح آنها یک تراز و یکنواخت شود. پس از آن بند سنگ‌ها را با مواد و بتانه پر می‌نمایند. پس اتمام کار کفساب با پدهایی مخصوص کف سنگ یا سرامیک را برق می‌اندازد و آنرا درخشان می‌کند.

ب) ریختن مواد و مصالح ساختمانی که پس از مدتی باعث جرم گرفتن کف می‌شوند و به آسانی پاک نمی‌شوند

کفساب با دستگاه و موتور مخصوص این کفها را آنقدر میساید که تمام این مواد پاک شوند و سطح تمیز و یکدست شود. در نهایت بعد از پرنمودن بند سنگ و سرامیک‌ها با پدهایی مخصوص که در اختیار دارد به کف ساختمان براقیت و درخشش خاصی می‌دهد که بسیار زیبا خواهد شد.

ج) آسیب‌های سطحی کف (پریدگی و قناصی کف)

در این صورت با بررسی که کفساب ساختمان انجام می‌دهد و شرایطی که این قناصی داشته باشد تصمیم خواهد گرفت. اگر این مشکل جزئی و کم باشد که می‌توان با کفسابی آنرا درست نمود، اما اگر این مقدار زیاد باشد آنرا با مواد و بتانه پر خواهند نمود.

 

سنگ سابی ساختمان | بازسازی ساختمان | دکوراسیون دیزاین

کفسابی ساختمان چیست ؟

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

فواید کفسابی ساختمان چیست ؟

1) با کفسابی می‌توانید تمام ناهمواری‌ها و پستی و بلندی‌های کف ساختمان خود را بپوشانید

2) ظاهر کفپوش ساختمان را براق و درخشان و خیره کننده نشان می‌دهد

3) تمامی خطوط و آسیب‌های کفپوش ساختمان را از بین می‌برد

4) سنگ‌ها و سرامیک‌های قدیمی ساختمان را نو و براق می‌کند

5) و مهمترین عاملی که وجود دارد عمر کفپوش ساختمان شما را بالا خواهد برد. می‌پرسید چرا؟ زیرا در این عملیات تمامی ایرادات و مشکلات سنگ و کف ساختمان رفع می‌شود و درز و شکاف و جرمی یا حتی دیگر مشکلات کفپوش رفع می‌شوند. اگر کفسابی صورت نگیرد و این آسیب‌ها رفع نشوند به مرور زمان و با نفوذ آب و مواد به عمق سنگ و کفپوش باعث خرابی‌های بیشتر کف می‌شود. و در نهایت این سنگ‌ها نابود می‌شوند و از بین می‌روند، در نتیجه در عمل کفسابی عمر مفید این کفپوش‌ها بالا می‌رود و دیر از بین خواهند رفت.

مراحل کفسابی و سنگسابی

در هر نوع سنگ و پوششی مراحل متفاوتی برای کفسابی آنها وجود دارد. که عملیات سنگ‌زدن یا همان سنگ سابی بر اساس نوع و جنسی که سنگ دارد می‌تواند متفاوت باشد. در اینجا بر اساس نوع سنگ‌ها کفساب از وسیله مخصوصی استفاده می‌نماید که متناسب با یک نوع سنگ است. در این مرحله کار کفساب بسیار حساس می‌باشد زیرا کار مرحله بعدی به دقت و تمیزی کار در این مرحله بستگی دارد.

همانطور که گفته شد کار مرحله دوم به کار مرحله اول بسیار وابسته می‌باشد. در این مرحله با ابزاری دیگر کار مرحله اول را نهایی می‌نمایند و خط و خش‌های به جا مانده از مرحله بعد را از بین خواهند و اکثر جرم و کثیفی‌ها از بین خواهند رفت.

در مرحله سوم کفساب کف ساختمان را بتانه کاری می‌نماید و درز و پوشش‌های موجود در بین سنگ‌ها را می‌پوشاند. این بتانه باعث عایق شدن کف خواهد شد.

 

کفسابی | بازسازی ساختمان | دکوراسیون دیزاین

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

مراحل کفسابی ساختمان :

کفسابی ساختمان برای رفع نمودن مشکلات کفپوش ساختمان و رفع پستی و بلندی‌های کف ساختمان به کار برده می‌شود و همچنین برای براق شدن کف ساختمان و آینه کاری سنگ ساختمان.

اولین مرحله کفسابی ساختمان ساب زدن کف ساختمان با لقمه سنگ شماره 46 می‌باشد. که در این مرحله هدف از بین بردن ناخنک‌هایی می‌باشد که سنگ‌ها دارند.

دومین مرحله ساب سنگ ساختمان ساب زدن کف ساختمان می‌باشد که با لقمه ساب شماره 60 می‌باشد که برای از بین بردن و پاک نمودن بند بین سنگ‌های کف می‌باشد

در مرحله سوم و چهار به ترتیب از لقمه ساب سنگ‌های 120 و 220 استفاده می‌شود که برای از بین بردن خط و خش موجود بر روی سنگ‌ها می‌باشد که در پایان این مراحل سنگ‌ها سطحی مات دارند.

در مرحله پنجم از لقمه سنگ امیرخانی استفاده می‌نمایند که این باعث می‌شود خطوطی ریزی بر روی سنگ بیافتد و باعث می‌شود سنگ تا حدودی براق شود.

در مرحله ششم از ساب با لقمه سنگ 600 استفاده می‌نمایند که باعث می‌شود سنگ کف براق‌تر شود.

در مرحله هفتم ساب با لقمه سیناکس استفاده می‌نمایند.

و نهایت مرحله هشتم، مرحله ساب زدن با لقمه ایتالیایی می‌باشد که در مرحله سنگ به درجه براقیت نهایی و آینه‌ای شدن خود می‌رسد.

تاثیرات کفسابی

کفسابی ساختمان از جمله راه‌های اقتصادی در ساختمان می‌باشد که می‌توانید زیبایی دکوراسیون و نمای ساختمانان را چند برابر نمایید.

 

سنگ سابی | بازسازی ساختمان قدیمی | دکوراسیون دیزاین

کفسابی ساختمان چیست ؟

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

دیگر مطالب

قوانین بازسازی ساختمان | مقررات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان

نکات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

هزینه بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

مراحل بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان در غرب تهران | بهترین و جدیدترین مدل ها را از ما بخواهید

همه چیز درباره بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | بازسازی

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات / پینترست