اهمیت بازسازی و تعمیرات ساختمان | بازسازی ساختمان

توسط پشتیبان سایت در بازسازی ساختمان بدون دیدگاه

نقش سلیقه در بازسازی ساختمان

در صورتی که مشکلات و مسائل مالی نیز نداشته باشیم باز هم ممکن است ساختمان و آپارتمان ما طبق سلیقه خودمان نباشد، که یعنی سلیقه هرشخصی با دیگری متفاوت است. پس در نتیجه این مورد که سلیقه شخص دیگری شبیه به سلیقه ما باشد و خانه و آپارتمان را طبق سلیقه ما بسازد بسیار بعید یا در واقع احتمال آن بسیار کم است. اهمیت بازسازی و تعمیرات ساختمان در تمامی شرایط و اوضاع به خصوص برای ساختمان قدیمی بسیار بالا می‌باشد.

اما خب با وجود شرایط اقتصادی نامناسبی بر جهان و به خصوص کشورمان ایران حکم فرماست وضعیت بازار مسکن بسیار نامناسب می‌باشد. که این شرایط در بازار مسکن بسیار تاثیر گذار است و بر ساخت و ساز ساختمان و آپارتمان تاثیر گذاشته است. اما این امر نمی‌تواند باعث آن شود تا در ساختمان مورد علاقه و ساختمانی که طبق سلیقه خودتان ساخته شده است زندگی نکنید. شما می‌توانید حتی با هزینه اندکی نیز تا حدودی به سلیقه خودتان نزدیک شوید.

 

طراحی و بازسازی ساختمان | بازسازی | دکوراسیون دیزاین

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

نقش هزینه در بازسازی ساختمان

افزایش قیمتی که در باره آن بحث می‌‍شود را می‌توان به وضوح در بخش‌های مختلف ساختمانی رویت نمود از مصالح و ابزار ساختمانی گرفته تا کمیسیون و املاک و هزینه‌های شهرداری و مالیات و غیره که هزینه‌های را تقریبا چند برابر می‌نمایند.

که علاوه بر اینها مشکلات اقتصادی و تحریم‌هایی که علیه کشورمان وجود دارد باعث شده‌اند مشکلات چند برابر گردند، اما از طرفی نیز برای ساخت و ساز آپارتمان نیاز به مسکنی دارید که تا پایان کار ساختمان در آن ساکن شوید که این عامل نیز هزینه و شرایط را سخت تر می‌نماید، اگر زمان و هزینه‌ها را در این مدت بررسی نمایید می‌بینید که هزینه‌ها بسیار بالاتر می‌رود که در این صورت می‌توان بازسازی ساختمان را راه حلی برای این مشکل دانست.

همانطور که در قبل گفتیم شرایط اقتصادی به شکلی می‌باشد که تعویض نمودن خانه و رفتن به مکانی بهتر یا منزلی بهتر برای بسیاری از ماها نشدنی می‌باشد، حتی شاید غیر ممکن باشد. اما با کمی بررسی و تحقیق می‌توان دریافت که بازسازی ساختمان امریست که هم به نفع خودمان است و راه حلی مناسب برای تعویض محیط زندگیمان.

 

اهمیت بازسازی و تعمیرات ساختمان | بازسازی ساختمان قدیمی | طراحی و بازسازی

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

فواید بازسازی ساختمان:

از بحث هزینه‌های ساختمانی نیز که گذر کنیم به خصوصیات و مزیت‌هایی که بازسازی ساختمان دارد خواهد خواهیم رسید که آنرا امری مهمی تبدیل خواهد ساخت. با ما همراه باشید.

نیاز به تغییر روحیه و تنوع:

شاید برای همه این اتفاق افتاده باشد که تغییر در محیط خانه بسیار حس تازگی و روحیه بخش و خوبی داشته باشد، حال این تغییر می‌توان کوچک یا بزرگ باشد ماننده اضافه شدن یک وسیله به محیط منزل، تغییر در دکوراسیون و جابجایی وسایل منزل و دیگر تغییراتی که چشمگیر باشند و انسان از آنها حس خوب بگیرد. که بازسازی نیز می‌تواند از جمله این تغییرات مناسب و خوشآیند باشد.

امنیت و ایمنی:

در بسیاری از ساختمان‌ها که سن بالایی دارند و نسبتا فرسوده می‌باشند بازسازی امری بسیار ضروری و واجب می‌باشد. زیرا در اینگونه ساختمان‌ها دیوارها و استحکامات و همچنین تاسیسات ساختمان فرسوده گردیده‌اند و امکان خطرات جانی را به همراه دارد و باید حتما نسبت به بازسازی آنها اقدام نمایید.

استفاد‎ه بهتر از فضای خانه:

برای بسیاری از خانواده‌ها پیش آمده است که در مراحل مختلف زندگی و سنین مختلف فرزندان و حتی تعداد فرزندان در خانه نیازهای متفاوتی حس شود و استفاده از فضاهای خانه بسیار متفاوت باشد. مثلا بعد از ازدواج فرزندان ممکن است اتاق خالی و بلااستفاده بماند که نیاز ما به داشتن فضای بزرگتر سالن پذیرایی منزل را می‌تواند جبران نماید و یا برعکس شاید فضای بزرگ سالن پذیرایی منزل بتواند نیاز به داشتن اتاق و فضای شخصی فرزند را تامین نماید.

مدرن کردن ساختمان و استفاده از تکنولوژی:

از گذشته تا کنون روش و شیوه ساختمان سازی تغییر کرده است و همچنین نسبت به تغییرات جامعه و نیاز به مصالح و مواد برای ساختمان سازی نیز بیشتر شده است که این امر باعث شده است انسان رو به وسایل و مواد پیشرفته تر و بهتری بیاورد مثلا ساخت پنجره‌های UPVC که باعث حفظ انرژی و آرامش بیشتر منزل می‌شود که بجای آن در گذشته از پنجره های عادی استفاده می‌شد و باعث اتلاف انرژی بسیاری می‌شد.

 

اهمیت تعمیرات ساختمان | بازسازی ساختمان | دکوراسیون دیزاین

اهمیت بازسازی و تعمیرات ساختمان

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

بازسازی ساختمان و سبک زندگی

در طول تاریخ انسان‌ها تغییراتی بسیاری در سبک زندگی‌شان داشته‌اند که این امر می‌تواند به علت نیازهای آن جامعه باشد شاید هم به علت فرهنگ و سبک معماری آنها. برای مثال می‌توان به ساخت و ساز ساختمان‌های بلند و آسمان خراش‌های ساخته شده به دست بشر اشاره نمود که علت ساخت آنها افزایش جمعیت شهرها و کمبود زمین می‌باشد.

در بحث دکوراسیون داخلی منزل نیز می‌توان به سبک معماری کشور خودمان تا قبل از دهه‌های 60 یا 70 اشاره کنیم که آشپزخانه‌ها همانند اتاق‌های منزل بسته و دارای درب و دیوار بودند، اما بعدها این نیاز برای شیک بودن حس شد که اگر محیط آشپزخانه بازتر باشد بهتر و زیباتر خواهد بود. که موارد از آنجایی اجازه شکل گرفتن داشتن که نقش زنان در جامعه پر رنگتر شد دیده شدن زنان در آشپزخانه را مشکل نمی‌دانستند. و پس از مدتی نیز آشپزخانه‌های اپن جای خود را به آشپزخانه‌های جزیره‌ای دادند و مرز بین خانه و آشپزخانه از بین رفت.

این تنها مثالی بود تا بگوییم معماری ساختمان‌ها متناسب با نیاز ساکنین و فرهنگ هر جامعه‌‌ای متفاوت می‌باشد و باید این نکته را بدانید که منزل ما نیز همانند لباس‌های تنمان که با فرهنگ و مد روز تغییر می‌نمایند، نیاز به تغییر دارد که این بازسازی و تغییر ساختمان می‌تواند هر چند سال یکبار اتفاق افتد.

 

اهمیت بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان قدیمی | طراحی و بازسازی

اهمیت بازسازی و تعمیرات ساختمان

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

دیگر مطالب

قوانین بازسازی ساختمان | مقررات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان

نکات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

هزینه بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

مراحل بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان در غرب تهران | بهترین و جدیدترین مدل ها را از ما بخواهید

همه چیز درباره بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | بازسازی

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات / پینترست