بازسازی ساختمان در الهیه | بازسازی ساختمان در شمال تهران

توسط پشتیبان سایت در بازسازی ساختمان بدون دیدگاه

بازسازی ساختمان در شمال تهران

بازسازی ساختمان در الهیه

قبل از شروع ساخت و یا بازسازی ساختمان در ابتدا نیاز به یک نقشه می‌باشد. شما قبل از ساخت ساختمان و آپارتمان باید یه نقشه مناسب داشته باشید تا بتوانید ساختمانتان را بر اساس برنامه بازسازی نمایید و یا بسازید. نقشه ساختمان برای گرفتن مجوز‌های مورد نیاز برای بازسازی و ساخت نیاز می‌باشد و حتی توسط آن شما می‌توانید هزینه‌هایی که ساختمان شما دارد را برآورد کنید و برنامه‌ریزی نمایید. در زمان کشیدن نقشه ساختمان از مهندسین رشته‌های مختلف باید کمک گرفت و یا با زمینه‌های مختلف ساختمانی ( مانند معماری، برق و عمران) آشنایی داشت.

نقشه‌های ساختمانی معمولا در طی دو فاز طراحی می‌شوند. در فاز دوم نقشه‌های ساختمانی جزئیات طرح مورد بررسی قرار می‌گیرد و ابعاد اندازه کل پروژه نهایی و مشخص می‌گردد، پس از اتمام کار نقشه ساختمان مهندس ناظر و پیمانکار ساختمانی می‌توانند از هزینه‌ها و زمان پروژه برآوردی نسبتا دقیق داشته باشند و به کارفرما اعلام نمایند.

امروزه طراحی نقشه ساختمان فقط به پلان‌های ساختمان ختم نمی‌شوند و به معماری داخلی و خارجی ساختمان نیز رسیدگی می‌شود، زیرا مالکان و ساکنین ساختمان‌ها به این بخش‌های ساختمان اهمیت بسیار زیادی می‌دهند. به این دلیل نیز پس اتمام و نهایی شدن نقشه ساختمان و تایید شدن توسط کارفرما، درخواست طراحی دکوراسیون داخلی و نیز طراحی نمای ساختمان را دارند و در برخی موارد نیز درخواست مبنی بر محوطه سازی ساختمان را دارند. بر طبق همین درخواست‌ها معمولا طراحان نقشه‌ها و طرح‌های خودشان را به سه بعدی طراحی می‌نمایند تا کارفرما بتواند درک بهتری نسبت به این نقشه داشته باشد.

 

بازسازی ساختمان در تهران | بازسازی | باسازی ساختمان در الهیه | طراحی و بازسازی

بازسازی ساختمان در الهیه
تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

خدمات طراحی نقشه ساختمانی:

طراحی نقشه خانه‌های ویلای یک طبقه و چند طبقه

طراحی نقشه‌های آپارتمان‌های تک واحدی و چند واحدی

طراحی و تهیه نقشه برای ساختمان‌های قدیمی نقشه ندارند

طراحی نقشه برای محوطه منزل و محوطه سازی

محاسبه و طراحی نقشه برق و مکانیک ساختمان

بازسازی ساختمان با هدف تغییر در کاربری:

معمولا یکی از اهدافی که برای تغییر و بازسازی ساختمان مورد نظر می‌باشد تغییر کاربری سازه می‌باشد. در این حالت فضاهای داخلی ساختمان باید نسبت به کاربری که برای آن آماده می‌شوند تغییر کنند و آماده شوند.

در زمان بازسازی ساختمان باید به کاربری که ساختمان در آینده خواهد داشت باید بازسازی انجام شود و اگر نیاز به تقویت و مستحکم سازی برای بنا نیاز می‌باشد انجام شود تا از مشکلات احتمالی آینده جلوگیری شود. از نظر و دیدگاه فنی که در ساخت و ساز ساختمان وجود دارد باید در هنگام تغییر کاربری ساختمان باید به بارهایی که بر سازه وارد می‌‌شوند توجه نمود و بارهای به اصطلاح مرده تغییر چندانی نمی‌کنند و بارهای زنده را تقویت نمود.

به عنوان مثال در بازسازی و تغییر کاربری ساختمان به اداری باید به رفت و آمد‌های مکرر و در نتیجه فرسایش و فرسوده‌گی که ممکن است بسیار سریع‌تر رخ دهد توجه نمود برای این فرسوده‌گی آمادگی کامل را داشت. و یا به عنوان مثالی دیگر بیمارستانی احداث می‌گردد، باید به رفت و آمد‌های بسیار زیادی که در ساختمان صورت می‌گیرد و بار زنده ساختمان می‌باشند و مباحث مربوط به تجهیزات پزشکی که ثابت می‌باشند بار مرده ساختمان می‌باشند.

 

بازسازی ساختمان در شمال تهران | بازسازی ساختمان در تهران | طراحی و بازسازی

بازسازی ساختمان در الهیه

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

بازسازی ساختمان قدیمی

با بازسازی به موقع ساختمان و سازه می‌توانید از بروز مشکلات حاد و جدی در آینده جلوگیری نمایید. می‌توان به عنوان مثال به نشت آب از لوله‌ها دقت نمایید اگر اوایل آنرا جدی نگیرید ممکن است به گچ ساختمان و رنگ ساختمان آسیب جدی وارد نماید.

نم دادن لوله‌ها می‌تواند به فلزات ساختمان مانند میل‌گردهای و تیرآهن‌ها آسیب وارد باعث زنگ زدگی و شکننده شدن آنها شود و در نهایت می‌تواند آسیبی جدی به کل ساختمان وارد نماید. در نتیجه اگر شما به این آسیب‌های جزئی و پیش‌پا افتاده به موقع و سریع رسیدگی کنید می‌توانید از آسیب‌های بزرگتر و جدی‌تر نیز جلوگیری نمایید.

تعمیرات کلی ساختمان

این نوع و مدل تعمیرات بیشتر در ساختمان ها اماکن قدیمی دیده خواهند شد.

در این گونه موارد ساختمان به کل کهنه و فرسوده شده است که با اجرای برخی موارد و رعایت نمودن اصول ایمنی و امنیت ساختمان، سازه را به اصطلاح نو می‌نمایند.

که در این صورت بعد از مراجعه و هماهنگی با شرکت ساختمانی و گرفتن مشاوره در سریع‌ترین زمان ممکن برای بررسی ساختمان و تخمین قیمت خدمت شما حاضر خواهند شد.

 

بازسازی ساختمان در شمال تهران | بازسازی ساختمان در تهران | طراحی و بازسازی

بازسازی ساختمان در الهیه

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

قوانین مربوط به تغییر کاربری ساختمان

کاربری هر ساختمانی را بر اساس استفاده‌ای که از ملک یا ساختمان می‌شود بیان می‌نمایند که این بر اساس طرح تفصیلی شهرداری و همچنین چگونگی استفاده‌ای که از آن ساختمان و نیز فعالیت‌های شهری که در اطراف آن ساختمان مشخص انجام می‌شود مشخص می‌نمایند. کاربری‌هایی که برای انواع ساختمان‌ها وجود دارد را می‌توان به گروه‌های اداری، تجاری، مسکونی، کشاورزی، صنعتی، خدماتی، معدن، ورزشی و همچنین فاقد کاربری تقسیم نمود که می‌توان در آن‌ها نیز تغییر کاربری ایجاد نمود.

بر اساس بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری برای تمامی ساختمان‌هایی که در شهر وجود دارند جواز صادر می‌نمایند. که  در جواز صادره نوع فعالیتی که ساختمان دارد را ذکر می‌نمایند. در صورتی که کسی قصد تغییر کاربری ساختمان یا ملکش را داشته باشد باید به شهرداری اعلام نماید. در این راستا هرگونه کاربری که رویت شود بر خلاف کاربری ذکر شده در برگه جواز ساختمانی باشد با آنها برخورد خواهد شد. زمانی که فعالیت ساختمانی با توجه به جواز ساختمانی تغییر کند در واقع تغییر کاربری انجام گرفته است. رسیدگی به این گونه تخلفات ساختمانی در کمیسیون ماده 100 شهرداری انجام می‌گیرد. در صورت مشاهد تخلف و اثبات آن مالک مجبور به پرداخت جریمه خواهد بود و یا باید آن بخش را تخریب نماید و در برخی موارد مالک هم مجبور به پرداخت جریمه خواهد بود هم باید سازه را تخریب نماید.

رایج‌ترین نوع تخلفات ساختمان مربوط به احداث مکان تجاری در مکانی که مختص کاربری تجاری نمی‌باشد و همچنین تبدیل واحدهای مسکونی به واحد اداری می‌باشد.

 

بازسازی ساختمان در تهران | بازسازی ساختمان در الهیه | طراحی و بازسازی

بازسازی ساختمان در الهیه

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

دیگر مطالب

قوانین بازسازی ساختمان | مقررات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان

نکات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

هزینه بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

مراحل بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان در غرب تهران | بهترین و جدیدترین مدل ها را از ما بخواهید

همه چیز درباره بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | بازسازی

 

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات / پینترست