بازسازی ساختمان در فرمانیه | بازسازی ساختمان در شمال تهران

توسط پشتیبان سایت در بازسازی ساختمان, نوسازی ساختمان بدون دیدگاه

بازسازی ساختمان در فرمانیه

تخریب ساختمان:

عملیات تخریب نمودن ساختمان برای بازسازی نمودن به شکل کلی و جزئی انجام می‌پذیرد که به شرح آنها خواهیم پرداخت.

در برخی مواقع پیش می‌آید که تنها بخشهایی از ساختمان نیاز به بازسازی دارند و نیازی نیست که کل ساختمان دچار تغییر شود و تخریب گردد. که به همین علت نیز تخریب به صورت جزئی انجام می‌پذیرد و دیگر قسمت‌های ساختمان دست نمی‌خورند و آسیبی به آنها وارد نمی‌شود. اما در برخی موارد نیز پیش می‌آید که با تصمیم و نظر کارشناس نیاز به تخریب کلی و نوسازی و بازسازی ساختمان در الویت قرار می‌گیرد و به همین شکل نیز انجام می‌شود.

پیش از بازسازی نمودن ساختمان و در مرحله تخریب ساختمان باید به رعایت نمودن برخی موارد و نکات ایمنی و قوانین که برای تخریب نمودن ساختمان ضروری می‌باشد. عملیات تخریب نمودن ساختمان علی رغم اینکه شاید در نگاه اول عملیاتی ساده و بدون دردسر به نظر برسد، عملیاتی می‌باشد پر از قوانین و اصول که اگر طبق این قوانین پیش نرود و درست انجام نشود ممکن است ضررهای جانی و مالی بسیار زیادی به بار آورد و آسیب‌های جبران ناپذیری وارد نماید.

 

بازسازي ساختمان | بازسازی ساختمان در شمال تهران | طراحی و بازسازی

بازسازی ساختمان در فرمانیه

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

تعیین نقشه بازسازی ساختمان:

پس از آنکه عملیات تخریب نمودن ساختمان به پایان می‌رسد، باید اقدام به ساخت و بازسازی دوباره بنا نمود. به همین علت نیز شما پس از مشورت و گرفتن مشاوره از شرکت ساختمان درباره بازسازی ساختمان، کارشناسان آنها با بررسی هایی که انجام می‌دهند و همچنین نیازهایی که ساختمان شما دارد، طبق اصول و قوانین ساختمان آنها را در لیست اهداف بازسازی ساختمان قرار خواهند داد.

در این مرحله همانطور که گفتیم شما هدف خودتان را از بازسازی نمودن ساختمان را برای کارشناسان مربوطه توضیح می‌دهید و نیازهایتان را بیان می‌کنید و کارشناسان ساختمان نیز طبق بودجه‌ای که شما برای این کار در نظر گرفته تغییرات مورد نظرتان را لحاظ خواهند نمود در هنگام بازسازی ساختمان انجام خواهند شد.

نکته قابل توجه این می‌باشد که بازسازی ساختمان به این علت صورت می‌پذیرد که هزینه‌های بازسازی ساختمان بسیار کمتر از بنا نمودن ساختمان از نو می‌باشد و نیز زمان انجام شدن آن نیز باید بسیار سریع‌تر و در کوتاه‌ترین زمان صورت پذیرد. در همین شرایط نیز باید نیازهایی که ساختمان دارد با مصالح و ابزار مناسب انجام پذیرد و تا مشکلی پیش نیاید، همچنین باید برنامه ریزی‌های درستی در این زمینه صورت گیرد که در همین راستا باید حداکثر زمانی که نیاز می‌باشد تا ساختمان را بهره برداری نمایند پیش بینی گردد تا دیگر برنامه‌ریزی‌های عملیاتی و بازسازی به درستی انجام بپذیرند.

 

بازسازی ساختمان در فرمانیه | بازسازی ساختما در شمال تهران | دکوراسیون دیزاین

بازسازی ساختمان در فرمانیه

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

 

 

قوانین مربوط به تغییر کاربری ساختمان

کاربری هر ساختمانی را بر اساس استفاده‌ای که از ملک یا ساختمان می‌شود بیان می‌نمایند که این بر اساس طرح تفصیلی شهرداری و همچنین چگونگی استفاده‌ای که از آن ساختمان و نیز فعالیت‌های شهری که در اطراف آن ساختمان مشخص انجام می‌شود مشخص می‌نمایند. کاربری‌هایی که برای انواع ساختمان‌ها وجود دارد را می‌توان به گروه‌های اداری، تجاری، مسکونی، کشاورزی، صنعتی، خدماتی، معدن، ورزشی و همچنین فاقد کاربری تقسیم نمود که می‌توان در آن‌ها نیز تغییر کاربری ایجاد نمود.

بر اساس بند ۲۴ ماده ۵۵ قانون شهرداری برای تمامی ساختمان‌هایی که در شهر وجود دارند جواز صادر می‌نمایند. که  در جواز صادره نوع فعالیتی که ساختمان دارد را ذکر می‌نمایند. در صورتی که کسی قصد تغییر کاربری ساختمان یا ملکش را داشته باشد باید به شهرداری اعلام نماید. در این راستا هرگونه کاربری که رویت شود بر خلاف کاربری ذکر شده در برگه جواز ساختمانی باشد با آنها برخورد خواهد شد.

زمانی که فعالیت ساختمانی با توجه به جواز ساختمانی تغییر کند در واقع تغییر کاربری انجام گرفته است. رسیدگی به این گونه تخلفات ساختمانی در کمیسیون ماده 100 شهرداری انجام می‌گیرد. در صورت مشاهد تخلف و اثبات آن مالک مجبور به پرداخت جریمه خواهد بود و یا باید آن بخش را تخریب نماید و در برخی موارد مالک هم مجبور به پرداخت جریمه خواهد بود هم باید سازه را تخریب نماید.

رایج‌ترین نوع تخلفات ساختمان مربوط به احداث مکان تجاری در مکانی که مختص کاربری تجاری نمی‌باشد و همچنین تبدیل واحدهای مسکونی به واحد اداری می‌باشد.

بازسازی ساختمان در فرمانیه | بازسازی ساختمان در شمال تهران | طراحی و بازسازی

بازسازی ساختمان در فرمانیه

تهران شهران خیابان کوهسار بین قائم و مهدی پلاک ۱۰۷
44306619 – 021

44319911 – 021

دیگر مطالب

قوانین بازسازی ساختمان | مقررات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان

نکات بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

هزینه بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | شرکت دکوراسیون دیزاین

مراحل بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان در تهران

بازسازی ساختمان در غرب تهران | بهترین و جدیدترین مدل ها را از ما بخواهید

همه چیز درباره بازسازی ساختمان | بازسازی ساختمان | بازسازی

 

 

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات / پینترست