بازسازی ساختمان | نوسازی ساختمان | بازسازی | نوسازی

توسط مهندس فیصل بیات در بازسازی ساختمان بدون دیدگاه

امروز می خواهیم درباره بازسازی ساختمان صحبت کنیم.

بازسازی به چه کاری میگویند و با نوسازی چه تفاوت هایی دارد؟

بازسازی منزل از  الگو های متداول برای بهتر شدن کیفیت محیط کار و زندگی است. در اول کار اجازه دهید دو کلمه‌ای را که اکثرا به جای هم به کار می‌روند اما در عمل دو مفهوم کاملاً جدا از هم هستند را شرح دهیم. وقتی به دنبال یافتن مفهوم بازسازی منزل هستیم در می‌یابیم بازسازی و نوسازی عموماً به جای هم به کار می‌روند.

 

نوسازی به معنای تخریب کلی بنای قدیمی و ساخت بنایی جدید به صورت کامل است در حالی که بازسازی یا مرمت، به معنای رفع مشکلات، خرابی‌ها و زیباسازی بناهای فرسوده‌ایست که قسمت‌های اصلی آن مانند: سقف، دیوار‌ها، ستون‌ها، کف و … همچنان سالم هستند و با یک مرمت خوب تا سال‌ها می‌توانند عمر کنند. مزیت بازسازی منزل نسبت به نوسازی هزینه کمتر، سرعت انجام بیشتر و دخالت کمتر در ترکیب بنا به خاطر عملیات ساختمانی سبک‌تر است. با این شرکت همراه باشید تا به بررسی این مسئله بپردازیم که برای بازسازی ساختمان چه نکاتی اهمیت دارد؟

بازسازی ساختمان | نوسازی ساختمان | بازسازی | نوسازی

برآورد هزینه بازسازی منزل چگونه است؟

برای برآورد هزینه‌های بازسازی ساختمان یک چک لیست تهیه کنید. جست وجو کنید که قسمت‌های خراب شده و اسیب دیده کدام است و چه تغییرات و چه ترمیم هایی باید روی آن صورت بگیرد. یا در وضعیت کدام بخش‌های بنا می‌خواهیم تغییر ایجاد کنیم و حجم این تغییرات چقدر است. یکی از مهم‌ترین نکات در برآورد هزینه بازسازی ساختمان این است که پروژه چند روز طول می‌کشد و دستمزد مهندسین، کارگران و … چقدر می‌شود. با توجه به متغیر بودن قیمت‌ها و ریزه‌کاری‌های موجود در امر بازسازی ساختمان، حتماً با یک فرد مجرب مشورت کرده و یا از خدمات مشاوره‌ای شرکت‌های ارائه دهنده این خدمات استفاده کنید. علاوه‌بر این استفاده از متریال منتخب شما برای بازسازی المان مورد نظر نیز به طور مستقیم در هزینه‌ها تاثیر خواهد گذاشت.

 

در این روزها محصولات متفاوتی به بازار وارد می‌شود که  هرکدام داراری  خاصیت های منحصر به فرد هستند یا بعضی از آن‌ها ماننده چوب پلاست چندمنظوره هست و در زمینه های متعدد استفاده میشود. این پروفیل‌ها جایگزین مناسبی برای چوب طبیعی نیز به شمار می‌آیند و دوستدار طبیعت و محیط زیست هستند؛ بنابراین می‌توانید برای اجرای دیوارپوش، سقف کاذب یا نماپوش حتی طراحی ورودی ساختمان از محصولات چوب پلاست که نه تنها قیمتی به صرفه دارند بلکه از مقاومت و استحکام بالایی برخوردار هستند استفاده نمایید

 

"<yoastmark

قوانین بازسازی منزل چیست؟

یکی از مهم‌ترین مسائل در هر پروژه ساختمانی، اطلاع از قوانین سازمان‌ها و نهاد‌های ناظر بر امر ساخت و ساز، مانند شهرداری و سازمان نظام مهندسی ساختمان است. در قوانین بازسازی ساختمان آمده است اگر قصد انجام تغییرات جزئی در نما یا وضعیت داخلی ساختمان را دارید، نیاز هیچ‌گونه مجوزی نداریم، در حالی که اگر تغییرات مورد نظر ما کلی‌تر و در قسمت‌های اصلی سازه یا ترکیب بنای اصلی باشد، باید از شهرداری برای این تغییرات مجوز بگیریم. برای مثال انجام هرگونه تغییر در دیوار‌های اصلی، وضعیت راه پله‌ها، وضعیت پارکینگ و … نیازمند اخذ مجوز از شهرداریست.

گروه بازسازی منزل ها از چه فردهایی درست شده است؟

یک گروه حرفه‌ای بازسازی ساختمان، حتماً یک طراح دکوراسیون داخلی دارد. این هنرمند، در ابتدا به بررسی وضعیت موجود پرداخته و ایده‌های کلی برای اصلاح وضعیت موجود را ارائه می‌دهد. سپس یک مهندس معمار به طراحی فضا‌ها و تهیه نقشه‌ها و طرح‌های اولیه و اصلی می‌پردازد. نفر بعدی این تیم حرفه‌ای، یک مهندس سازه است که برنامه تخریب بخشی از دیوار‌ها، نحوه ساخت قسمت‌های جدید و … را زیر نظر دارد. از اعضای دیگر گروه بازسازی ساختمان، می‌توان به مهندس برق و مهندس تاسیسات ساختمانی اشاره کنیم.

 

این دو نفر وظیفه رسیدگی به تجهیزات برقی ساختمان، وضعیت تاسیسات، کولر و شوفاژ و … را برعهده دارند. همچنین اگر تراس، حیاط یا پشت بام دارید یا قصد طراحی و ایجاد یک فضای سبز یا روف گاردن را دارید، حتماً باید از یک مهندس فضای سبز کمک بگیرید. تمامی این مراحل، زیر نظر سرپرست کارگران و تیم اجرایی انجام می‌شود. تیم پشتیبانی و تامین متریال و مصالح نیز، وظیفه خرید مصالح مورد نیاز، قطعات و تجهیزات لازم برای تاسیسات ساختمانی و … را برعهده دارد. پروژه روف گاردن کاشانک از جمله بازسازی های پشت بام با استفاده از پروفیل چوب پلاست به شکل گسترده هست.

 

اصول بازسازی منزل چیست؟

از اصول بازسازی منزل می‌توان به اهمیت برنامه‌ریزی برای پروژه اشاره کنیم؛ سعی کنید برنامه کاملا مشخص داشته باشید و هزینه‌ها را واقعی حساب کنید. اگر در این زمینه تبحر ندارید، حتماً از خدمات شرکت‌های مشاور حرفه‌ای استفاده کنید تا دچار مشکل نشوید.

 

آیا برای همه پروژه‌های مرمت ابنیه، نیاز به تخریب و بازسازی منزل است؟

در پاسخ به این پرسش باید گفت، در بسیاری از پروژه‌هایی که با هدف مرمت ابنیه انجام می‌شود، نیاز به تخریب کامل یا بخش زیادی از بنا نداریم. هر چند در مواردی مجبور به تخریب و بازسازی منزل داریم که طبیعتاً هزینه انجام پروژه جند برابر می‌شود.

"<yoastmark

پروژه بازسازی چه مراحلی دارد؟

موقع چک کردن ترتیب و توالی یک پروژه بازسازی منزل باید مواردی که در ادامه می‌آید را رعایت کنید.

 

مرحله اول از هر پروژه سازه ای و ساختمانی، نمونه ای از بازسازی منزل، نیاز‌سنجی است. در مرحله نیازسنجی، تغییرات و خواسته‌های خود را مشخص نمایید. بعد از این مرحله، نیاز به بازدید کارشناس از محل داریم؛ یک کارشناس حرفه‌ای نکاتی را گوش‌زد می‌کند که ممکن است در نگاه اول به ذهن ما نرسیده باشد. پس نوبت به تهیه کردن نقشه‌ها و برنامه‌ریزی کردن برای انجام پروژه می‌رسد. با مشخص‌ شدن روز شروع کار، لازم است وسایل به صورت موقت به انبار یا جای دیگری انتقال یابد. معمولاً شروع عملیات بازسازی با برداشتن لایه رویی نما و گچ دیوار‌ها تا رسیدن به آجر‌چینی است.

 

 

برای مشاوره رایگان بازسازی و اجرای کابینت : شماره تماس   09121445653 

 

دیگر مطالب

ما را در شبکه‌های اجتماعی نیز دنبال کنید

اینستاگرام / آپارات / پینترست